Jessica Alba koletu minevik: raske lapsepõlv, inimrööv ja süütusleppe murdmine

Imekaunis Hollywoodi näitlejanna Jessica Alba minevikku jääb mitmeid raskeid läbielamisi.

FOTO: LaurentVu/SIPA / LaurentVu/SIPA

37-aastane Jessica Alba oli ühel hetkel Hollywoodi üks populaarsemaid naisnäitlejaid. Viimastel aastatel on ta hoidnud tahaplaanile ning pühendunud perele. Naise kauni fassaadi taga peitub aga aastate jagu valu ja pettumust. 

15-aastane Jessica Alba oli 1996. aastal filmimas oma esimest saadet «Flipper», kui hakkas tundmatult numbrilt kummalisi kõnesid saama. Tol ajal pidas ta seda vaid rumalaks naljaks ning ei osanud uud kahtlustada. Ootamatult võtsid sündmused aga väga sünged pöörded. Näitlejanna rööviti võtteplatsilt ning oli üle 14 tunni kadunud. Õnneks leiti ta kinniseotuna ühe auto pagasiruumist. Juhtunu muudab aga eriti kummaliseks see, et hiljem ei suutnud Jessica politseile mitte mingit informatsiooni anda ning uurimine lõpetati. 

Jessica perekond oli sügavalt usklik ning sellises vaimus kasvatati ka teda. Ta oli juba noorena väga kaunis neiu ning pidi seetõttu taluma paljusid väga valusaid kommentaare. «Vanemad mehed lõid mulle pidevalt külge ja mu pastor ütles, et selle põhjuseks on mu provokatiivne riietus, kuigi tegelikult see nii ei olnud. See pani mind lihtsalt tundma, et kui olen vastassoo poolt ihaldatud on see minu süü. See pani mind oma keha ja naiseks olemist häbenema,» sõnas Jessica. 

Jessica Alba, 2018.

FOTO: David Livingston / AFP

Noore neiu keha arenes kiiresti. Neiul kasvasid juba varajases eas rinnad ning seetõttu häbistati teda koolis. Isegi kooli juhtkonna poolt tembeldati ta litsakaks. Kaasõpilased narrisid ja kiusasid teda tema keha pärast. Alaväärsustundega võitlemiseks tekkis neiul toitumishäire. «See muutus minu jaoks kinnisideeks. Ma ei näe ennast kunagi ilusa naisena ja ma ei ole kunagi sellele toetunud, et selles äris edasi jõuda.»

Jessica perekond kasvatas teda üles kristlikus vaimus. Nende usu kohaselt oli enne abielu vahekorda astumine patt. Noor Jessica pidas vanemate õpetustest kinni ning kuigi käis erinevate noormeestega kohtumas, ei lubanud ta asjadel kunagi liiga kaugele liikuda. «Läksin välja põhimõtteliselt iga kutiga, kes mind kutsus. Sest peaaegu keegi ei kutsunudki mind,» avaldas ta. 

Neiu pidas oma usust kinni, vähemalt seni kuni sisenes meelelahutusmaailma. Ta armus biseksuaalsesse tantsijasse, kellega kohtus kohalikus geiklubis neljal korral nädalas. «Ma olin temasse nii armunud ja mõtlesin «võimatu, et temasugune mees saaks põrgusse minna,» ütles ta. Usklikest sõbrad ei kiitnud suhet heaks ning panid neiu väga raskesse olukorda. 

Jessica Alba, 2015.

FOTO: John Salangsang / AP

Oma tõelise täiskasvanuea suhte lõi ta alles Michael Weatherlyga kohtudes. Suhe kestis üle nelja aasta. Michael oli Jessicast 12-aastat vanem. Hoolimata vanusevahest ning Jessica vanemate vastuseisust otsustas mees Jessicale tema 20. sünnipäeval abieluettepaneku teha. 3 aastat hiljem leidis suhe kahjuks lõpu. «Olin nii noor, kõigest 18 kui temaga käima hakkasin. Olin süütu. Teadsin, et tahan olla armunud inimesesse kellega esimest korda vahekorda astun. Kõik keda teadsin ütlesid mulle, et nende esimene kogemus pani neid end kui saasta tundma.»

Jessica on tunnistanud, et 20ndate eluaastate alguses elas ta läbi üpris pöörase eluperioodi, milles mitmeid tormilisi suhteid. Näiteks on ta paar olnud näitleja Mark Wahlbergiga ning pesapallistaar Derek Jeteriga. Mõlemat meenutab Jessica kui toredaid mehi. 

2004. aastal osales Jessica filmis «Fantastiline nelik», kus kohtus produtsent Cash Warreniga. Nad abiellusid 2008. aastal ning nende peres kasvab kolm last: Honor, Haven ja Hayes. 

Jessica Alba ja abikaasa Cash Warren, 2014. 

FOTO: MARIO ANZUONI / REUTERS

Lisaks emaks olemisele tegeleb Jessica ka oma firmaga «The Honest Company». Bränd toodab allergiavabasid ja keskkonnasõbralikke kodukeemia ja meigitooteid. Firma väärtuseks hinnatakse 1 miljardit dollarit ning Jessica Alba on väärt üle 200 miljoni dollari. 

Jessica Alba koos tütarde Honor ja Haveniga.

FOTO: MAVRIXONLINE.COM / MAVRIXONLINE.COM

Tagasi üles