Kuulsused, kes on oma nime vahetanud

Miley Cyrus.

FOTO: ANGELA WEISS / Scanpix

Paljud armastatud artistid ja meelelahutajad on erinevatel põhjustel enda nime vahetanud. Vahel saab lapsepõlves pandud hüüdnimi nii populaarseks, et sellest sünnib artsitinimi ning mõnikord on lavaline karakter nõnda oma, et nimi saab muudetud ka ametlikult. 

LANA DEL REY

Sünninimega Elizabeth Woolridge Grant otsustas võtta endale hoopis teistsuguse esinejanime. Ta on öelnud, et tahtis võtta nime, mille järgi võiks ta vormida ka oma muusikat. Lana Del Rey meenutas lauljannale mereäärse elu glamuuri. 

Lana Del Rey.

FOTO: JEWEL SAMAD / AFP

JENNIFER ANISTON

Kuigi Jennifer on paljude mällu sööbinud kui Rachel Green, siis sünninimi on tal hoopis Jennifer Linn Anastassakis. Tema isa on Kreeka päritolu ning tegi nimevahetuse juba varasemalt Jenniferi jaoks ära. Tema isa on näitleja John Aniston, kes muutis perekonnanime, et meelelahutusäris paremini läbi lüüa.  

Jennifer Aniston. 

FOTO: MARIO ANZUONI / REUTERS

IGGY AZALEA

Austraalia päritolu räppar ja modell, keda tunneme praegu nimega Iggy, asus USA-sse elama kõigest 16-aastasena. Eksootilise kõlaga ja keeruka nime otsustas ta lihtsama vastu vahetada, sest pidas seda liiga vähe meeldejäävaks. Uue esinejanime lõi ta kasutades niinimetatud strippari nime valimise loogikat, pannes kokku oma esimese lemmiklooma ja lapsepõlvekodu tänavanime. Nõnda sündiski Iggy Azalea. 

Iggy Azalea.

FOTO: Evan Agostini / AP

BRUNO MARS

Peter Gene Hernandez, sai isalt juba 2-aastasena hüüdnimeks Bruno. Muusikukarjääri alustades otsustas mees seda enda artistinimena kasutada. Kuna see aga liiga tavaline naljatles ta sõpradega ning jõudis lõpuks nimeni Mars, mis kõlab üleelusuurusena.

Bruno Mars.

FOTO: CARLO ALLEGRI / REUTERS

MILEY CYRUS

Ka lauljanna ja näitlejanna Miley Cyrus muutis oma nime isa poolt lapsepõlves pandud hüüdnime järgi. Väidetavalt oli Destiney Hope väiksena pidevalt naerusuine, mille järgi teda Smiley'ks hüüdma hakati, hiljem muutus see aga suupärasemaks ning järgi jäi vaid Miley. Sellest sai neiu varakult alanud karjääris esinejanimeks ning 2008. aastal ka legaalseks nimeks. 

Miley Cyrus.

FOTO: EDUARDO MUNOZ / REUTERS

OLIVIA WILDE

Olivia Wilde sünninimi on Olivia Cockburn. Näitlejannaks saades otsustas naine, et muudab oma naljakavõitu perekonnanime ja teeb ühtlasi kummarduse oma lemmikautorile Oscar Wildele.

Olivia Wilde.

FOTO: Willy Sanjuan / AP

CHARLIE SHEEN

Vastuoluline näitleja kannab üpris eksootilist sünninime - Carlos Irwin Estevez. Charlie isa Martin tegeles samuti meelelahutusega ning seetõttu otsustas ka poeg oma isa lavanime järgi perekonnanimeks Sheen võtta. 

Charlie Sheen.

FOTO: Fred Prouser / Reuters

CALVIN HARRIS

Šoti päritolu muusikaprodutsent Adam Richard Wiles muutis oma esinejanime, sest soovis kasutada ära lavanime rassilist ebaselgust. Calvin Harrise esimene edukas lugu oli souli-hõnguline, seetõttu tundus mehele, et valitud lavanimi ei ütle kuulajale koha ära, millise nahavärviga inimene muusika taga seisab. Pärast singli edukust, oli tuntuks saanud nimest keeruline loobuda.

Calvin Harris. 

FOTO: TOLGA AKMEN / AFP

NICKI MINAJ

Päris nimega Onika Tanya Maraj on Trinidadil sündinud räppar, kes nüüdseks üks edukamaid ja mõjuvõimsamaid räppareid kogu maailmas. Oma karjääri alustas ta nimega Nicki Maraj, kuid sai õige pea külge hüüdnime Minaj, mis on seksuaalse alatooniga termini valesti kirjutatud versioon. 

Nicki Minaj.

FOTO: Charles Sykes / AP

VIN DIESEL

Mark Sinclair ei kõlanud mehe jaoks piisavalt suursugusena, seetõttu lühendas ta oma ema neiupõlvenime Vincenti ning hüüdnime «Diesel», mille sai igapäevase kustumatu energia demonstreerimise eest. 

Vin Diesel. 

FOTO: Evan Agostini / AP

MARILYN MONROE

Ikoonilise naise pärisnimi oli Norma Jeane Baker, kuid sünnitunnistusele pandi kirja Norma Jeane Mortenson. Seejärel abiellus ta James Dougherty'ga, ning kandis nime Norma Jeane Dougherty. Oma legendaarse esinejanime järgi Marilyn Monroe hakati teda tundma juba 1946. aastast, kuid seaduslikult muutis ta nime alles 1956. aastal. Hüüdnime Marilyn sai ta Ben Lyonilt, kes leidis, et noor neiu meenutab näitlejanna Marilyn Millerit. Monroe valis ta oma ema neiupõlvenime järgi. 
Pärast abiellumist kirjanik Artur Milleriga, kandis ta nime Marilyn Monroe Miller. 

Marilyn Monroe

FOTO: Rights Managed / Ronald Grant Archive / Mary Evan

JOHN LEGEND

John Roger Stephens sai esinejanime taas lapsepõlves pandud hüüdnime järgi, mis lihtsalt külge jäi. Sõprade pandid hüüdnimi oli nõnda populaarne, et tema tutvusringkonnas tuntigi teda eelkõige selle nimega, ning päris nimest polnud enam aimugi. Seega oli loogiline, et sellest saab ka mehe lavanimi.

John Legend.

FOTO: Faye Sadou/AdMedia/SIPA / Faye Sadou/AdMedia/SIPA