Video: printsess Diana kunagine armuke suri 73-aastasena vähki

Printsess Diana ja Oliver Hoare

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Briti printsess Dianal oli 1990. aastatel salasuhe kunstikaupmees Oliver Hoare’iga, kes nüüd suri vähihaiguse tagajärjel.

73-aastasena lahkunud Hoare ei tunnistanud suhet Dianaga kunagi avalikult ja tal ei olnud plaanis oma naist, prantslannast jõukat pärijannat Diane de Waldnerit maha jätta, teatab Daily Mail.

Oliver Hoare vanemas eas

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Diana aga oli unistanud kooselust temast 16 aastat vanema Hoare’iga, kes samas oli ta abikaasa, prints Charlesi sõber, Itaalia mõnes luksusvillas.

Sõprade sõnul oli Hoare Diana armukestest, kelle hulka kuulusid James Hewitt, James Gilbey, Will Carling, Hasnat Khan ja Dodi al-Fayed, kõige elegantsem ja sarmikam.

Diana smugeldas teda Kensingtoni paleesse nagu veel mitut oma armukest. Seni leviva loo järgi leidsid Diana ihukaitsjad selle mehe ükskord Kensingtoni palee juurest puu tagant poolalasti pärast seda, kui ta oli üritanud paleest öisel ajal lahkuda teadmat, et see käivitab alarmi.

Ühe sõbra, Lady Bowkeri teatel tunnistas Diana talle, et ta unistab kooselust Hoare’iga kuskil Itaalias, kus ta ei pea millegipärast muretsema ega halva asja juures head nägu tegema nagu õukonnas.

Printsess Diana ja Oliver Hoare 1990. aastatel

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Hoare aga tegi suhtele 1994. aastal lõpu põhjusel, et ei tahtnud oma naist Diane de Waldnerit kaotada. Diana olevat teda pärast seda pikka aega telefonikõnedega pommitanud.

Printsess Diana

FOTO: JAMAL A. WILSON/AFP/Scanpix

Oma abikaasa pealekäimisel pöördus Hoare politsei poole, et sellised helistamised lõppeksid. Politsei sai teada, et umbes 300 kõned tehti Kensingtoni paleest ja Kensingtoni piirkonna avalikest telefonidest. Politsei sõnul palus Hoare lõpuks neil kõnede jälitamise lõpetada.

Diana tunnistas 1995. aastal antud intervjuus, et ta tõesti helistas «mõned korrad» Hoare’ile.

«Helistasin 6 – 9 kuu jooksul paaril korral, kuid kindlasti mitte maniakaalselt iga päev,» teatas printsess intervjuus.

Kuningliku pere ühe biograafi Lady Colin Campbelli teatel avastas Diana sel ajal, et ta on rase ja ta tegi abordi. Oletatavalt oli laps Hoare'i oma.

Oliver Hoare õppis kunstiajalugu Prantsusmaa kuulsas Sorbonne'i ülikoolis ning 1967. aastal asus ta tööle Christie’s oksjonimajas, kus te tegeles peamiselt islami kunstiga.

2005. aastal sattus Hoare skandaali seoses maailma ühe jõukama kunstikollektsionääri, Katari šeigi Saud bin Muhammed Al-Thani rahaliste afääridega. Uurimisel ilmnes, et Hoare müüs šeigile rohkem kui 25 miljoni dollari eest väärtuslikke kunstiteoseid ning šeik sai need oksjonihinnast odavamalt.

Printsess Diana ja ta abikaasa prints Charles olid abielus 1981- 1996. Nende abielu lõppes lahutusega.

Diana suri 31. augustil 1997 Pariisi Pitié-Salpêtrière  haiglas pärast Pont d’ Alma tunnelis autoõnnetusse sattumist. Ta oli 36-aastane.

Prints Charles, printsess Diana ja prints William 1982

FOTO: PA / PA Archive/Press Association Images/Scanpix

Tagasi üles