Eesti Muusikaauhinnad 2020
Sisuturundus

Mida vaadata esmaspäeval algaval Disainiööl?

FOTO: Disainiöö

10.-16. septembrini toimuv XIII Disainiöö tuleb veelgi mahukama programmiga kui eelnevatel aastatel, haarates enda alla kogu Tallinna. Külastajateni jõuab disainikonverents, kus esinevad rahvusvahelised linnakeskkonnaeksperdid, arvukalt töötubasid ja näituseid, traditsiooniks saanud moeetendus D.O.M – DISAIN ON MOES ning üle 25 Disainiöö satelliidi poolt pakutav mitmekülgne programm. Samuti ootavad uudistajaid Disainitänav ja Moepõik ning andekad disainerid pärjatakse selle aasta Eesti Disainiauhindadega. Valisime välja olulisemad sündmused, millest kindlasti ilma jääda ei tasu.

Et Disainiööl igale poole jõuaks, tasub varakult alustada. Arhitektuurimuuseumis on juba avatud teedrajava arhitektuuri ja vineermööbli lugu, näitus Luther Isokon. Näitus tutvustab inimesi, kes olid Lawn Roadi korterite idee loojad ning kujundasid ehituse arhitektuuri. Nii mõnigi väljapaistev resident elas hoones 1930. aastate alguses. Samas esitletakse siin korteritele valmistatud mööblit ja sisustuselemente, mis kõik olid selle visiooni osad, väljendades tollast elegantset, taskukohast ning minimalistlikku elustiili.

FOTO: Disainiöö

13. septembril toimuval konverentsil “Inimlikud Linnad” kuuleme visionääridelt ja praktikutelt lugusid sellest, kuidas tulla toime kiire linnastumise tingimustes uute väljakutsetega ning mil moel luua ja säilitada linnades inimväärne ja kultuurne keskkond. Peaesinejateks on Mark Kingwell (Kanada), Liam Young (UK), Chantal Vanoeteren (Belgia), Kate Rhodes (Austraalia) ja Veronika Valk-Siska (Eesti). Samuti esinevad kõik "Human Cities" projektis osalevate linnade esindajad, kõneldes eksperimentidest ja pilootprojektidest, mis nende linnades on läbiviidud. Projektis osales 12 partnerit 11 Euroopa linnast: Tallinn, London, Brüssel, Belgrad, Cieszyn, Saint-Etienne, Graz, Helsingi, Bilbao, Ljubljana ja Milano.

Ajaloolisesse Balti jaama ootepaviljoni on koondatud ligi kümme näitust meilt ja mujalt. Linnateemad avavad nii suurtele kui väikestele külastajatele "Inimlikud Linnad" näitus, Aalto Exit Arhitektuurikooli näitus, iF Design Talendiauhinna näitus, "Õhus on Kalamaja" raamatul põhinev Kalamaja kogukonna näitus ning laste joonistuste näitus nende ideaalsest linnast. Näitamisele tuleb ka Haapsalu Graafilise Disaini Festivali näitus "Dialoog". Külastajad saavad näha Human Cities projekti raames valminud lõõgastuskapslit HÄLO. Lastele on Balti jaamas loodud ala, kus nad saavad oma linna ehitada.

FOTO: Disainiöö

Disainiöö avapäeval, 10. septembril avatakse Viru Keskuse aatriumis Eesti Disainiauhinnad 2018 nominentide tööde näitus, kus on väljas tootedisainiauhinna BRUNO, graafilise- ja veebidisaini, teenusedisaini ja noore disaineri preemia SÄSI nominentide tööd. Parimad premeeritakse Eesti Disainiauhindade Galal 14. septembril. Esmaspäevani saab tootedisainiauhind BRUNO Facebooki lehel hääletada ka rahvalemmiku poolt.

13. septembril toimub samuti Balti Jaamas Disainiöö omanäoline moeetendus D_O_M – DISAIN ON MOES, kus läbi kontseptuaalse vaatemängu esitletakse jätkusuutlikku disaini. Oma loomingut esitlevad Kristi Pärn, Reet Aus, Eve Hanson ja Helve Alla.

FOTO: Disainiöö

Ka sel sügisel avatakse festivali raames Disainitänav ja Moepõik. Kulge rahulikult keset head disaini, sest oma aadress on nii parimal moe-, aksessuaari-, toote- kui ka sisustusdisainil. Solaris Keskusesse ja Alexela kontserdimajja on end kaheks päevaks sisse seadnud üle 100 disaineri ja disainibrändi meilt ja mujalt.

Disainiöö programmil tasub pilku peal hoida Disainiöö veebikodus http://www.tallinndesignfestival.com/

Enamik Disainiöö üritusi on pealtvaatajatele tasuta, kuid paljud vajavad eelregistreerimist, milleks vajalikud kontaktid leiab Disainiöö veebist.

Tagasi üles