Nike

Sotsiaalmeedia kihab: koerapiinamises süüdistatud Marge Arumäe avab kristliku erakooli

Marge Arumäe ja tema endine koer

FOTO: Elu24 fotomontaaž

Pärnu Postimees kirjutab, et rühm kristlastest lapsevanemaid, nende seas Marge Arumäe, on asunud looma põhiharidust pakkuvat Pärnu kristlikku erakooli. Kristliku kooli õpetus inimeseks olemisest keskendub eelkõige teiste vajaduste märkamisele, leiab Arumäe, keda aastal 2011 süüdistati oma koera julmas piinamises.

Süüdistuse kohaselt jättis Arumäe oma Saksa lambakoera Claudia toidu, vee ja hoolitsuseta. Koer oli alatoidetud ja teda olid loomaarstide hinnangul purenud juba mitu nädalat vaglad. Äsja poeginud Claudia mõlemad kutsikad hukkusid. Kohtu hinnangul ei leidnud aga tõsikindlat tõendamist, et naine tegi seda tahtlikult ja nii mõistis Pärnu Maakohus ta aastal 2013 õigeks. 

Sotsiaalmeedia kihab nüüd arvamusest, mille järgi ei tohiks looma hooletusse jätmisega silma paistnud naine asuda lapsi õpetama. 

«Loomapiinaja hakkab lapsi õpetama??? Siis võiks ju vägistajad ka. Aapo Ilvese laulu sõnadega ütlen: «Mis kuradi kohas ma elan?»», kirjutab telenägu Kati Toome.

«Patukahetsuse palvemaja oleks ju mõistetavam äriidee olnud... Müüks indulgentsiaid ja raputaks endale ja koguduse liikmetele tuhka pähe...» leiab Marge. 

«Kes ei armasta loomi, ei armasta kedagi ja ei tohiks lapsi ammugi õpetada,» on kolmas resoluutne seisukoht. «Lastega ei peaks sellised töötama,» arvab ka Anne. 

Eesti tuntuima loomakaitsja Heiki Valneri hinnangul on tore, et inimene on oma eluga edasi läinud. «Mida siis ühiskond tahaks, et ta teeks – piinaks koera või pooks ennast üles?» küsib Valner. «Mina nii verejanuline pole ja mingu tal kooli avamisega kõik hästi. Ma teen oma suu siis lahti, kui peaksid saabuma signaalid, et proua õpetab lastele taolisi teadmisi nagu et koer on räpane loom või et Issandale on loomapiinamine meelepärane,» annab loomakaitsja teada. Ta lisab: «Vat siis ma hakkan küll räuskama, aga seniks mingu nii temal kui kõigil teistel inimestel ikka hästi ja viige oma unistused ellu!»

Marge Arumäe koera Claudia võtsid loomakaitsjad toona ära ning ta elas uue perekonna juures kuni läinud aastani, mil 14- aastase looma elu otsa sai. 

Marge Arumäe hooletusse jäetud koer Claudia

FOTO: Ants Liigus / Pärnu Postimees