Muusikali «Nii on meil moes!» magnetiks on laulvad näitlejad

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Uue muusikali tõmbenumbrid on laulvad näitlejad Tõnu Kark (vasakult), Ülle Lichtfeldt ja Märt Avandi.

FOTO: Artur Sadovski

Reede õhtul Tallinna linnahallis esietendunud Cole Porteri muusikaline komöödia «Nii on meil moes!» võlub laulvate näitlejate, mitte näitlevate lauljate mänguga. Laulavad aga kõik hästi.


Muusikaliteatri tänavuse lavateose, Cole Porteri 1934. aastal kirjutatud muusikalise komöödia «Nii on meil moes!» esietenduse lõpul käitus publik erandlikult. Kui viimastel aastatel on muusikalietendustel kirjutamata reegliks saanud, et rahvas tõuseb nagu üks mees püsti, väljendades trupile tänu ja lugupidamist, siis reedel jäädi istuma.

Hoolimata hoogsalt arenevast faabulast jäi kummitama tõsiasi: kuidas ka muusikalilauljad ei püüdnud, jäid käärid nende ja viisi pidavate näitlejate mängu vahel liialt suureks.

Kuid põhjust minna mõnel pimedal novembriõhtul linnahalli leiab siiski, sest vanameister Tõnu Kark (Moonface Martin) juba allahindlust ei tee, Ülle Lichtfeldt (Erma) teeb suurepärase karakterrolli ning Märt Avandi (Billy Croker) austajad avastavad noore näitleja suurepärase tämbriga lauluhääle.

Erilist vaatemängu pakub aga lava kohal end sisse seadnud seitsmeliikmeline orkester, mille mõned pillimängijad tänu muusika tempokusele ilmselt tahtmatult «Muppet Show» nukukangelasi meenutavad.

Muusikali tegevus toimub möödunud sajandi kolmekümnendatel USA ja Inglismaa vahel seilaval kruiisilaeval, kus ristuvad mitmed eri vanuses armastuseotsija teed. Happy end ei jää tulemata, kuid enne satuvad paarikesed ettenägematusse sekeldusse.

Muusikal
«Nii on meil moes!»

• Helilooja ja laulusõnade autor Cole Porter
• Lavastaja Andrus Vaarik
• Koreograaf Kristin Pukka
• Kostüümikunstnik Gerly Tinn
• Osades Kaire Vilgats, Märt Avandi, Kristi Roosmaa, Tõnu Kark, Ülle Lichtfeldt, Ines Aru, Bert Pringi, Peeter Jakobi jpt
Esietendus 14. novembril 2008 Tallinna linnahallis. Kokku kaheksa etendust kuni 23. novembrini

    Tagasi üles