Katrin Lust: sellist lugu ootaks seltskonnaajakirjanikult, aga mitte Ekspressilt

Katrin Lust

FOTO: Kaader «Kuuuurijast»

«Kuuuurija» saatejuht Katrin Lust väljendab sotsiaalmeedias pettumust Ekspressi loo üle, milles kurikuulus ärimees Iraj Zand avalikustab muu seas anonüümseks jääda soovinud missi nime. 

«Lugesin Ekspressi loo läbi. Arvasin siiski, et Ekspress teeb paremat tööd. Sulev Vedler käis Londonis I.J. Zandiga kohtumas. Räägiti justkui kõigest... Miks ei küsinud uuriv ajakirjanik härra Zandilt väidetava kupeldamise kohta – kas ta maksis tüdrukutele, et nood tooksid kohale oma sõbrannasid?» kirjutab Lust Facebooki postituses.

Lust toob välja, et samuti pole loos märgitud, et härra Zand on esitanud väljapressimise kohta kaks kriminaalasja algatamise avaldust, kuid mõlemal juhul on jätnud prokuratuur kriminaalasja algatamata. 

«See info oli Vedleril teada. Miks seda ei mainitud? See on ajakirjanikule oluline info hindamaks kriitiliselt ja igakülgselt allikalt saadud informatsiooni,» rõhutab Lust.

«Mitte ühtegi rida Zandi äridest Eestis jne. Sellist lugu ootaks seltskonnaajakirjanikult, aga mitte Ekspressilt. Zand räägib minu e-mailidest ja ähvardustest talle. Kui sellist asja trükkida, võiks uuriv ajakirjanik küsida ka minult vastukaaluks e-maile ja kontrollida, kas see jutt vastab ikka tõele või kuidas mu kirjad kirjutatud olid,» märgib Lust.

Elu24 maksab vihje eest tasu!

SAADA vihje

Loe ka neid

Tagasi üles