Staarteadlane Neil DeGrasse Tyson: «Titanicu» Jack oleks pidanud ellujäämise nimel rohkem pingutama

Neil DeGrasse Tyson / Leonardo DiCaprio filmis «Titanic»

FOTO: SCANPIX

Tuntud astrofüüsik ja teletäht Neil DeGrasse Tyson imestab, miks Leonardo DiCaprio tegelaskuju filmis «Titanic» nii kiiresti alla andis.

Inimesed vaidlevad juba kakskümmend aastat, kas Jack oleks mahtunud Rose'i (Kate Winslet) kõrvale vees ulpivale uksele, kirjutab Huffington Post. Tysonil on hingel aga hoopis teine asi.

«Ükskõik, kas uksele ronimine oleks õnnestunud või mitte, oleksin mina proovinud rohkem kui ühe korra. Ta proovis korra ja otsustas: «Oh, see on võimatu. Ma siis külmun vees surnuks.» Ei, vabandage väga, aga ei!» rõhutas Tyson.

Kaader filmist «Titanic» / Capital Pictures/Scanpix

FOTO: CAP/KFS/Image supplied by Capital Pictures/Scanpix

«Ellujäämisinstinkt on meis kõigis palju tugevam ja eriti selles tegelaskujus. Ta on ellujääja, kas pole? Ta tuleb toime; saab hakkama. Ja võin öelda seda, et kui see tegelaskuju oleks olnud Matt Damon filmist «Marslane», oleks ta päramootori ehitanud ja kõiki päästnud,» lisas ta.

Kate Winslet ja Leonardo DiCaprio filmis «Titanic» / Scanpix

FOTO: SCANPIX

Tegemist pole esimese korraga, kui Tysonil on selle filmiga kana kitkuda. Režissöör James Cameron avalikustas 2012. aastal, et Tyson saatis talle «nipsaka e-kirja» ja teatas, et filmis on taevatähed vales asendis. Cameron on perfektsionist ja ta võttis Tysonit kuulda - filmi 3D-versioonis on see viga parandatud.

Kaader filmist «Titanic» / Capital Pictures/Scanpix

FOTO: CAP/KFS/Image supplied by Capital Pictures/Scanpix

Populaarne

Tagasi üles