Marian Võsumets: suveks kaalus juurde?
Elu24 spordiblogi!

FOTO: Meisi Volt

Tere!

Mina olen Marian ja alustan Elu 24 lehel fitnessblogiga. Suve jooksul kirjutan igal nädalal jõutreeningutest ja seda elustiili toetavast toitumisest, mille kohta levib ju oi-kui-palju müüte ja hirme! Minu eesmärk on arendada lihaskonda ja suurendada jõunäitajaid, mis toob loodetavasti kaasa tervisliku kaalutõusu paari-kolme kilo näol. Suveks kaalus juurde, sa mõtled? Aga miks mitte?

Olen süsteemse jõusaalitrenniga tegelenud üle aasta ning kirjutanud selle rõõmudest ja muredest põhjalikult oma blogis. Kui varasemalt juhendasin rühmatreeninguid viies erinevas spordiklubis, siis tänaseks töötan väikese ringi fitness-entusiastidega personaalselt ning aitan neid oma eesmärkide suunas. Kursimuutus võhmatrennilt kangi tõstmisele on olnud parim otsus!

Naised (ja mehed), raskemate hantlite poole vaatamine ei muuda teid Schwarzeneggeriks. Oleks see nii lihtne, hüppaksin vist rõõmust lakke, kuid kaunis kehavorm on paraku visa tulema. Sellegipoolest on pingutus kõike väärt – me räägime hoopis uuest energiatasemest ja positiivsemast suhtumisest iseendasse ja ümbritsevasse. Pole sugugi naljaga öeldud, et fitness on elustiil.

Oled kindlasti Instagramis näinud lõputult rassivaid kangimehi ja tuharaprintsesse, kes justkui elaksid jõusaalis ega julgeks kunagi endale jäätist või pitsalõiku nina ette tõsta. Ka see on müüt. Esiteks võid sa jõutreeningule pühendudes endale oluliselt rohkem lubada ning teiseks – kõik supervormi pildid on ajutised. Keskendudes muutustele, mida suudad igapäevaelus järgida ilma ebainimlike ohverdusteta, oledki juba võitja.

Loodan, et saame koos lahti harutada nii mõnegi meedias ringleva soovituse skaalal «söö – ära söö» ja «tee – ära tee», sest kõik sõltub eesmärgist ja 99 protsendil juhtudest need ei kehti. Küllap tead, et pole olemas musta ja valget, mis puudutab toitumist, ent mustvalge ometi müüb. Toor-vegan-öko-detox ei ole mingil juhul vältimatult vajalik nagu ekslikult tundub. Sama kehtib harjutuste, seeriate ja korduste kohta trennide ülesehitamisel. Aga kõigest sellest juba õige pea.

Parim aeg uusi asju katsetada ongi suvel, kui aega vabamalt käes ja meeled väljakutsetele avatud. Loodetavasti suudan fitnessi kui elustiili pisikuga nakatada sindki – pane julgelt oma mõtted ja küsimused kirja ning hakkame vaikselt minema. Otsus alustada on pool võitu!