Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Kuidas hullutaval eurokarussellil mitte pead kaotada?

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Ajakirjanikud Laura Kurs (vasakul) ja Kristina Herodes euromöllus. | FOTO: Sander Ilvest

Postimehe ajakirjanikud Laura Kurs ja Kristina Herodes on juba nädal aega Kiievis Eurovisiooni-lainel surfanud. Küsisime säravatelt naistelt, kuidas püsida ergas ja terve selles meeletus tempos, kus tööpäevad algavad varahommikul ja võivad kesta südaööni? Ning kuidas on võimalik korraga olla mitmes kohas ja edastada kõige värskemad eurouudised kiiresti kodumaale?

Lisaks püüavad Laura ja Kristina jagada praktilisi näpunäiteid tulevastele eurolaulikutele: kuidas sellel mastaapsel üritusel ellu jääda ning kuidas esindada oma riiki nii, et iga eestlane tunneks selle üle vaid uhkust.

Ajakirjanikud Laura Kurs ja Kristina Herodes pressiruumis. | FOTO: Sander Ilvest / Postimees
FOTO: Sander Ilvest / Postimees
Eesti. Koit. Laura. Eurovisiooni proov. | FOTO: Sander Ilvest
Kiiev, Maidan | FOTO: Sander Ilvest
Kiiev | FOTO: Sander Ilvest

Kristina Herodes räägib, et Eurovisioon tähendab tema jaoks lakkamatut möllu ja tohutut tempot. Et hea tuju säiliks, on kasulik kohe mõelda kolme asja peale. Esiteks, igal pool korraga pole lihtsalt võimalik olla. Teiseks, iga hetk ei saa karusselliga sõita, süda läheb pahaks ning puhkeaega tuleb võtta kasvõi jõuga. Kolmandaks, ei tohi unustada huumorit! Kuni saab nalja, toimib ka kõik muu.

Seega tahaks ta nii artistidele, delegatsiooniliikmetele kui ajakirjanikele südamele panna, et on suur oht hakata seda kõike liiga tõsiselt võtma. Oma riigi esindamise tähtsus, võistlusmoment ja pidev tähelepanu saadavad artiste igal sammul. Kuid ei tohiks unustada, et hoolimata Eurovisooni mastaabist on tegu siiski meelelahutusega. Kui selles suures kirevas katlas rõõmsa meele kaotad, ei suuda sinu reportaažid sündmuspaigalt ega laulud lavalt ilmselt ka teiste meelt lahutada.

Oluline on seegi, et ükskõik kuhu sa hotellist lähed, on tark pakkida oma kott nii, nagu astuksid lennukile. Vahet pole, kas suundud kontserdile, pressikeskusse või peole. On mõistetav, et kuna lauluvõistlusele on kogunenud palju rahvusvahelist seltskonda, on tähtis tagada nende turvalisus. Seega tuleb igal sammul ette näidata kõik kaasas olevad tehnikavidinad, metallist asjad eemaldada, arvutid-telefonid sisse lülitada jne. Kõik see võtab aega, kuid kui oled end piisavalt osavalt kokku pakkinud, lupsad pudelikaeltest mängleva kergusega läbi.

Arvestades, et päeva peale kokku tuleb vahel läbida jalgsi üsna pikki vahemaid, on tähtsad head jalanõud. Mõistagi on suur kiusatus jalga panna midagi glamuurset, kuid nutikalt käitub hoopis see, kes kontsi kandes ka tennised kotti pistab. Seda teevad siin muide kõik! Isegi meie imekaunis Laura, kes kõnnib kontsadel nii nõtkelt ja vabalt, justkui ei võtaks ta neid ka vannis ja voodis jalast, tõmbab esimesel võimalusel õhtutualeti slepi varjus jalga isiklikud pehmed papud.

Väga tähtis on pakkida kaasa ka vesi ja väike tervislik suutäis. Sest kui adrenaliin üles läheb, ununeb söömine sootuks. Ning olgem ausad – selleks pole siin aega ka! Kaheksa või kümme tundi jutti ringi joosta nii, et keha mitte mingit kütust ei saa, lõpeb aga peavalu ja paha tujuga ning sel moel mõjub euronädal tervisele sõna otseses mõttes laastavalt. Kust me seda teame? Omal nahal just testisime – oleme näljastena lausa tülli pööramas! Edaspidi püüame olla paremini ettevalmistatud ja hoiame alati vähemalt banaani käepärast.  Peale söömise on siin erakordselt lihtne unustada ka magamine, sest sellekski pole aega, kui tahad võimalikult paljust osa saada. Ega muud üle jäägi, kui aeg-ajalt lihtsalt jõuga stepsel välja tõmmata, et oleks energiat ja entusiasmi järgmisel päeval uue hooga alustada.

Laura Kurs soovitab Eurovisioonile minnes kaasa võtta eelkõige kannatlikkuse, külma närvi ning tohutult energiat. Kuna magada saab keskmiselt viis tundi ööpäevas, tasub tema sõnul võistlust kajastama tulla vaid neil, keda see üritus tõepoolest vaimustab. Ainsad asjad, mis ajakirjanikku sellel kümnepäevasel hullumeelsel retkel toetavad, on entusiasm ja adrenaliin.

Mis aga meie staare Laurat ja Koitu puudutab, siis nemad on ajakirjanik Laura arvates oma ülesandega suurepäraselt hakkama saanud. Nad on täpselt sellised artistid, keda press Eurovisioonil näha tahab. Alati hoolitsetud, valmis kõnelema, ning mis kõige olulisem – neil on ka, mida öelda. Kõigil artistidel, kes Eestit edaspidi esindama sõidavad, soovitab Laura tujud koju jätta ning end vaimselt selleks katsumuseks maksimaalselt ette valmistada. Kohapeal oleks suureks abiks kindlasti ka keegi, keda täielikult usaldada. Kõige tähtsam on aga meeles pidada, et artistina tullakse siia tööle, et seista terve riigi maine eest.

Tagasi üles