R, 20.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kõik footgolfi fännid: Saare Golfis avatakse homme Eesti esimene footgolfi väljak!

Elu24
Kõik footgolfi fännid: Saare Golfis avatakse homme Eesti esimene footgolfi väljak!
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Footgolf
Footgolf Foto: Erakogu

Saare Golf avab esmaspäeval, 29. augustil kell 15 esimesena Eesti golfiväljakutest ja koostöös Sportland Eestiga footgolfi ehk jalgpall-golfi mängimise võimaluse. 

Meeleolukalt mängivad väljaku avatuks Kuressaare linnapea Madis Kallas, Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak, Eesti Golfi Liidu esindaja Piret Sepp, Eesti jalgpallikoondise mängija Liis Lepik ning esiliiga B suurim väravakütt Maarek Suursaar, samuti golfi ja footgolfi väljaku arhitekt Lassi-Pekka Tilander. Golfi parimaid lööke näitab Saare Golf golfitreener Mari Suursalu ning põleva jalgpalliga trikitab Eno Lins. Väljaku avamisele on oodatud kõik jalgpalli ja golfihuvilised, et tutvuda footgolfi olemusega ja saada esimene mängukogemus.

Saare Golf tegevjuhi Marko Kaldoja sõnul on footgolfi mänguvõimaluse loomist kaalutud kaua: “Otsustasime avada mänguvõimaluse nüüd sügisel, et testida, kuidas nii saarlastele endile kui külalistele meeldib, et teha järgmisi plaane. Eesmärk on saarel vaba aja veetmise võimaluste rikastamine ning spordialade-ülese koostöö arendamine.”

Footgolfi mõtles välja endine FC Barcelona mängija Juan Manuel Asensi ja esimene footgolfi võistlus peeti 2009. aastal Hollandis. Mäng on kombinatsioon golfist ja jalgpallist. Jalaga on vaja lüüa jalgpall võimalikult väheste löökidega auku, rakendades golfireegleid ning tulemuse märkimise viisi. Riietus on sportlik ja vastavalt ilmale, jalga lamedapõhjalised spordijalanõud, näiteks jooksutossud. Saare Golf treeneri Mari Suursalu sõnul on mäng väga populaarne Ameerikas, kus alates 2006. aastast on avatud ligi 700 footgolfi väljakut. 2012. a. loodi ka Rahvusvaheline Footgolfi Liit, kes korraldas aastal 2012 esimesed maailmameistrivõistlused.

Avamisnädalal on väljak avatud E, T, N, P kell 15:00-20:00, alates septembrist E, K, L kell 15:00-19:00. Mänguringi hinnad on sõbralikud: 6 rada 5 eurot, 12 rada 10 eurot. Võib kaasa võtta oma jalgpalli või  saab seda rentida golfiväljakult. Mängule tulekuks on mõistlik end registreerida booking@saaregolf.ee või helistades 45 33 502.

Märksõnad
Tagasi üles