Eesti Muusikaauhinnad 2020

Galerii: Vihula mõisas sai imetleda väga vanu ja ilusaid autosid

Täna toimus Vihula mõisas Vanade Autode Päev, mil mõisat väisas Hispaania autoklubi Antic Car Club de Catalunya oma 1920ndate ja 1930ndate aastate autodega, lisaks selle olid Eestist kohal mitmete autodega South Estonian Vintage Car Club, LaitseRallyPark, Vanatehnikaklubi ning 20 individuaalset vana auto omanikku oma iludustega.  Väikese vanajalgratta välinäituse oli üles seadnud ka Eesti Jalgrattamuuseum / Estonian Bicycle Museum. Mõisas oli uudistamiseks üheksa ratast, vanim neist 1913. aastast.

Traditsioonilist Vihula Mõisa Vanade Autode Päeva korraldab mõis alates 2012. aastast üle aasta. 2012. aastal võõrustas Vihula mõis maailma vanimat Rolls-Royce'i klubi «20-Ghost Club'i» ja Virtuaalset Vanatehnikaklubi. Mõisahoovis sai näha 40 erinevate aastakäikude klassikalisi ja vanasid autosid, sealhulgas 18 imeilusat Rolls-Royce'i alates ikoonilisest 1913. aasta Rolls-Royce Silver Ghostist kuni 1930ndatest pärit Rolls-Royce Phantomini. 2014. aastal väisas Vihula mõisa traditsioonilisel kolmepäevasel vanasõidukite ringsõidul 6. Kindral Laidoneri Memoriaali osavõtjad oma uhkete klassikaliste ja vanade autodega. Sel aastal tuli Vihulasse külla Hispaania autoklubi Antic Car Club de Catalunya oma 1920ndate ja 1930ndate aastate autodega. 

FOTO: Erlend Štaub

Turundusdirektori Liina Pärlini sõnul on 800-aastase ajalooga Vihula mõis sobiv paik korraldamaks vanade ja klassikaliste autode päeva. «Vihula mõisal on samuti mitu unikaalset autot. Nagu vanad mõisad nii ka vanad autod puudutavad hinge ning neis leidub palju enam iseloomu ning klassikalist stiilset peensust kui ühel tänapäeva autol üldse on. Meil oli hea meel, et Vihula mõisasse tuli külla nii palju vanu autosid ja samuti külalisi autosid uudistama. Hispaania autoklubi Antic Car Club de Catalunya oma 1920ndate ja 1930ndate aastate autodega jõudis ringkäiguga Vihula mõisasse eile ja täna õhtupoolikul jätkavad nad oma sõitu,» ütles Liina Pärlin. «Kindlasti oli põnev uudistada lisaks autodele ka Eesti Jalgrattamuuseumi välinäitusel olnud üheksat jalgratast, millest vanim pärines aastast 1913. Täname kõik vanade autode omanikke, kes Vihula mõisasse tulid ja ootame kõiki tagasi 2018. aasta juunis.» 

FOTO: Erlend Štaub

Tagasi üles