Hauakivide poleerija jättis Eestis oma ameti ja avas Kambodžas rannabaari.

FOTO: Seitsmesed Uudised

Kambodža teises osas viime teid külla Eesti paarile, kes juba kolm aastat valgel rannaliival oma baari peavad. Perenaine Aili, kes riiki tulles üldse inglise keelt ei osanud, ütleb, et nüüd ta räägib segu kohalikust keelest jai inglise keelest ning õpetab eesti keelt hoopis kohalikele.

Nagu öeldakse on igas sadamas üks eestlane. Kambodža ühes populaarses rannas peab äri suisa kaks eestlast, Aili ja Reiko. Elukaaslased otsustasid üle kolme aasta tagasi, et jätavad külma ja halli Eestimaa ning alustavad uut elu Kambodža päikese all.

FOTO: Seitsmesed Uudised

Mere äärde, otse rannaliivale, rajati oma rannabaar Café Amigo. Kui Reiko oli varemgi baaritööga kokku puutunud, siis Aili jaoks oli see täiesti uus maailm.

Aili: Eestis poleerisin hauakive. Sellise asjaga vist ükski naine Eestis rohkem ei tegele.

Võib-olla just aastate pikkusest hauakivide poleerimisest tulnud käeline vilumus on nüüd just see, mis aitab naisel nii vilunult jääd purustada...

Aili: Kõige hullem oli see, et ma ei rääkinud inglise keelt üldse, kui siia tulin. Nüüd räägin kohalikku inglise keelt. Vahel ajan asju k käte-jalgadega.

FOTO: Seitsmesed Uudised

Aili tunnistab, et tema alluvate halvim omadus on laiskus.

Aili: Kogu kohalik rahvas on hästi lapsemeelne. Elavad päev korraga ja kogu aeg peab olema tants ja trall.

Neli baari töötajat elavad otse baari tagatoas ja Aili kutsub seda hellitavalt ahvimajaks.

Aili: Neli poissi elab ühes toas ja ega nad ei korista siin. Nelja poisi kogu maine varandus on selles ühes toas. Seal on väike televiisor, sõiduvahendid.

Kambodžas pole ka midagi imelikku selles, et kaks meessoost töökaaslast ühte voodit jagavad.

Aili: Nad on väga ebausklikud, nad kardavad vaime ja sellepärast nad magavadki mitmekesi koos. Siis on julgem.

Töötajad armastavad üle kõige vedeleda ja süüa. Seepärast pole ka ime, et töörügajatest eesti baariomanikud kõvasti kaalu on langetanud.

Aili: Me võtsime kohe Reikoga kahepeale kokku nelikümmend kilo maha ja seda poole aastaga. Me olime sellised mammid, kui siia tulime!

Külalisi satub baari erinevatest maailma paigust. Eestlasi meelitatakse kohale Eesti marki jookidega. Õlu maksab näiteks üks dollar.

Aasta alguses külastas Aili ja Reiko baari isegi toonane presidendiproua Evelin Ilves.

Aili: No me teretasime ja ta istus siin umbes kaks tundi. Ta oli siin koos oma esimese mehe õega.

Kuidas baari pidamine end Kambodźas ära tasub, seda vaata juba «Seitsmestest uudistest».