N, 19.05.2022

Kontsert pani kirikus inimesed ahhetama.

Rannap ja Taavi pakkusid tõelise kontserdi elamuse.
Merlyn Uusküla
Kontsert pani kirikus inimesed ahhetama.
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

«Kuhu te tõttate nii kiirel sammul?» pärib vanemapoolne naisterahvas vastujooksvatelt tuttavatelt näitsikutelt. «Loomulikult Rannapi ja Taavi kontserdile! Rannap on meile alati meeldinud ja Taavi on lihtsalt nii eriline,» õhkab üks neist.

«Ahhaa,» vastab daam ja kiikab Rapla kiriku poole, mille ees sagib juba palju kontserdihuvilisi. «Vahetan kiiresti riided ja tulen siis ka, kui nii huvitav kontsert koju kätte tuuakse. Ja võtan lapselapse ka kaasa!»

Kirikutäis publikut....

Näib, et Rein Rannapi ja telesaatest «Eesti otsib superstaari» tuntud Taavi Petersoni suvetuur «Klaver tuleb külla» on tekitanud Rapla elanike seas suurt elevust. Ja mitte ainult nende seas.

Tallinna poolt tuleb pidevalt juurde autosid, mis püüavad kiriku vahetus läheduses endale parkimiskohta leida. Autost välja tulles läheb inimestel aga kiireks, kuna kontserdi alguseni on jäänud vaid veerand tundi. «Lähme ruttu, saame äkki veel paremad kohad!» hüüab kirikusse suunduv väike poiss emale-isale, kes temast veidi tagapool kõnnivad.

Sisse jõudes peavad nad pettuma. Tuhandet inimest mahutav kirik on puupüsti rahvast täis ning hilistel tulijatel pole muud võimalust kui minna kiriku rõdule ja otsida endale järelejäänud vaba pingikoht.

«Kohe hakkab peale. Tahaks Taavit nii näha,» kihistavad noored tüdrukud kolmandast reast lava poole piiludes. Nende kurbuseks naaseb superstaariks kandideerinu lavale alles mõne aja pärast.

«Ta hakkab laulma ju alles kontserdi teisel poolel,» ütleb lastega kaasas olev naine kava uurides. «Ongi nii või?» ei varja tüdrukud pettumust, et tuleb veel kauem oodata.

Saal jääb vaikseks. Lavale astub kirikuhärra, kes juhatab kontserdi sisse, ning maestro Rannap alustab. Ei lähe kaua, kui vähemalt pooled kontserdikülastajad on ühtäkki muusikast haaratud – silmad kinni õõtsuvad nad muusikarütmis kaasa. Klaveril kõlavad nii Rannapi enda kui ka klassikalised palad.

Pärast esimese osa viimast lugu «Raagus sõnad» astub lavale Taavi, juuksed puhmas, narmastega tagi seljas ja kitarr käes. Publiku reaktsioon on ühene – pea kõigil tuleb huulile muhe naeratus ja miskipärast kohendavad nad ennast paremini istuma.

On ta hull või geenius?

Taavi alustab. Kui esimesest loost on kõlanud umbes minut, hakkab saalis sosin. Ei ole kahtlust, et laulja on pannud kirikutäie inimesi omapärase lauluhääle, huvitava stiili ja isiksusega kihama.

Etteaste kulmineerub sellega, et Taavi pea on klaveri lahtise kaane all ja noormees teeb linnulaulu meenutavaid hääli, millest publik on lausa šokeeritud. Teda vaadatakse otsekui ilmaimet.

Kontserdi lõpupoole inimesed aga harjuvad ebatraditsioonilisi esinemismaneere kasutava Taaviga. Pärast viimast lugu «Eile nägin ma Eestimaad» tõuseb saalitäis publikut püsti ja aplodeerib õhinal. Rannap ja Taavi on rahulolevate nägudega.

Kontserdi lõppedes oli kuulda arutelusid, et kas Taavi on siis ikkagi hull või geenius. Või mõlemat. Ent paljude nägudelt võis välja lugeda, et kontserdielamusega jäädi igal juhul rahule ning kogeti midagi hoopis uut.

Märksõnad
Tagasi üles