Tagasi
Ott LeplandAnu SaagimAdeele SeppLea Dali LionMarten Kuningas Laura PritsPussy RiotPussy RiotToomas Hendrik IlvesEvelin IlvesTaavi Rõivas Maire AunasteKaja Kallas
Värskendamiseks tõmba
:

Lady Gaga šõu jaoks kerkib lauluväljakule keskaegne loss

Laupäeval, 25. augustil esineb Tallinna lauluväljakul Lady Gaga, kelle šõu jaoks kerkib lauluväljakule keskaegne loss.

REKLAAM
REKLAAM

Gaga maailmaturnee «The Born This Way Ball» šõu põhielemendiks on 15. sajandi loss oma vaatetornide, kõrgete seinte, keeruliste käikude ning paljude teiste arhitektuursete atribuutidega. Tänapäeval peetakse seda suurimaks lavakonstruktsiooniks maailmas, mis kunagi ühe turnee tarbeks ehitatud on. Lady Gaga enda sõnul on ta oma meeskonnaga töötanud kuid, et luua uhke ja pöörane lavakujundus. «Minu uus šõu on justkui elektro-metal pop-ooper; see on Alguse lugu, Kuulsuse kuningriigi tekkimine, mis jutustab sellest, kuidas me sünnime ja sureme tähistades,» ütles staar.

Umbes 15 meetri kõrgune ja üle 20 meetri lai loss koosneb viiest tasandist, mille vahel Lady Gaga ning tema saatebänd ja tantsijad šõu jooksul liiguvad ja esinevad. Lavakonstruktsiooni sees on ka viis lifti ja mitu liikuvat osa. Lava ees on 30-meetrine lavakeel, mis ümbritseb Monster Pit’i fänniala. Põhilise esinemislava all asub teine abilava tehnilise personali ruumidega, kust juhitakse ja jälgitakse lavakonstruktsiooni elementide töötamist. Samuti paiknevad põhilava all ka tantsijate ja artisti riietusruumid, garderoob ja meigituba, et esinejad saaksid šõu ajal kiiresti kostüüme vahetada ning meiki kohendada.

BDG Musicu produktsioonijuhi Mihkel Sirelpuu sõnul on tehnilise personali ja esinejate jaoks mõeldud abilava vaid põlve kõrgune. «Tehnilise personali ja esinejate «põrandaalune maailm» ehitatakse esmajärjekorras valmis ning juba selle kohale pannakse kokku tegelik esinemislava koos kogu šõu jaoks vajaliku hiigelproduktsiooniga. Laval paiknev keskaegne loss on niivõrd suur, et alguses ehitakse lava ette eraldi ajutine poodium, kus see kokku pannakse ja seejärel lavale lükatakse,» rääkis Sirelpuu.

«The Born This Way Ball» lava arhitektiks on maailmatunnustatud lavakunstnik Mark Fisher, kelle loomingut sai hiljuti näha Tallinnas Michael Bublé kontserdil Saku Suurhallis. Lady Gaga uue šõu kujundajaks ja kunstiliseks juhiks on Marla Weinhoff, kes on vastutanud paljude maailmabrändide reklaamide valmimise eest ning maailmastaaride kontsertreiside, muusikavideote ning erinevate auhinnatseremooniate esinemiste kujundamise eest.

Šõu tehniline dokumentatsioon koos konstruktsiooni mehaaniliste pingete ja lubatud koormuste arvutuste ning joonistega hõlmab 1500 lehekülge trükiteksti. Eraldi on Lady Gaga meeskonna poolt koostatud eritegevusplaan, mis tagab lavakonstruktsioonide püsimise ka kõva tuule puhul.

Kokku kasutatakse staari maailmaturneel üheaegselt nelja lavakomplekti. Tallinna šõu jaoks vajalik varustus tuuakse Eestisse 65 suure veokiga. Pool sellest muljetavaldavast kogusest kulub produktsiooni ning ülejäänu lavakonstruktsioonide kohale vedamiseks. Lady Gagaga turneel koos olev meeskond saabub Eesti pealinna 16 suure bussiga. Lava püstitamiseks ja hiigelsuure keskaegse lossi ülesehitamiseks kulub viis ööpäeva.

 

REKLAAM
REKLAAM
Põhjus:

Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi |Näita e-maili avalikult:
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
Top kommid
Video: endised riigikogulased läksid Savisaart «ravima»
+86
1397815199
Uskumatu foto: Inim-Barbie poseeris ilma meigita!
+61
1397762612
Genka parima sõbra surmast: pärast seda muutusid värvid tuhmimaks
+61
1397763638
Tori Spelling avalikustas, kuidas ta sai teada abikaasa afäärist
+57
1397767827
Üllatus: Getter laenas Genkalt särgi ja räppis nagu vana proff!
+51
1397759532
Video: Tanel Padar esitas Toe Tagi laulu, mida ta polnud varem kuulnud
+46
1397758591
Genka vs Nirvana vs jazz: Lenna tegi «Pankroti» täiesti ümber!
+38
1397760295
Põhja-Tallinn avaldas muusikavideo «Petteid loon'd»! Kuidas meeldib?
+21
1397756631
Video: Jaan Pehk laulis kurikuulsast Eesti kukeseenemüüjast
+21
1397760071
Marilyn Jurmanil on varajane keskeakriis: jäin vallaliseks ja läksin peast hulluks!
+21
1397850639
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM