Tagasi
Ott LeplandAnu SaagimAdeele SeppLea Dali LionMarten Kuningas Laura PritsPussy RiotPussy RiotToomas Hendrik IlvesEvelin IlvesTaavi Rõivas Maire AunasteKaja Kallas
Värskendamiseks tõmba
:

Tallinnas esilinastub Eesti rattafilm

Homme näeb Tallinnas tasuta minifilmifestivalil esimest korda Eestis filmi «Sister Session: girls in BMX», mis räägib tüdrukutest trikirattamaailmas. Film sündis koostöös Simple Sessioniga, kus tänavu oli esmakordselt võistlemas tüdrukute klass.

REKLAAM
REKLAAM

«BMXi võistlustele pole tüdrukuid eriti võetud ja ega neid eriti ei tahetagi, sest nad pole üldse nii ägedad kui poisid,» ütles filmi produtsent ja kaasrežissöör Brett Astrid Võmma. «Lühidokumentaal räägib grupi tüdrukute tahtejõust ja läbilöögisoovist.»

Võmma on varem töötanud teiste filmide tehnilises meeskonnas, «Sister Sessions» on tema esimene päris oma film. Filmi kallal töötasid veel Helen Habakuk ja Doris Tääker.
«Film on minu salaarmastus, aga rattasõit osa minu elust,» rääkis Võmma, kes ise trikirattaga ei kihuta, vaid peab jalgratast suurepäraseks looduslähedaseks liiklusvahendiks.

Rahvusvahelise rattafilmi Bicycle Film Festivali (BFF) raames esilinastus «Sister Session» juunis New Yorgis ja eelmisel nädalavahetusel Helsingis. Vastuvõtt oli tuline mõlemas linnas. Filmifestivali juhi Brendt Berberi sõnul tõusid tal New Yorgi esilinastusel ihukarvad püsti. «Kindla peale võimas hitt,» kiitis ta. Festivali meediajuht Brean Shea lisas: «Paljud vaatajad – enamasti naised – ütlesid mulle, et see on festivali parim film.»

«Globaalne BFF sai alguse 12 aastat tagasi New Yorgis ja sel aastal leidis see aset 25 maailma linnas,» ütles Tallinna festivali korraldaja Risto Kalmre.

Hommeõhtusel minifestivalil näeb koos «Sister Sessioniga» veel üheksat rattafilmi, mille pikkus kõigub 24 ja 4 minuti vahel. Näiteks kuueminutilise animatsiooni «Bike Ride» (USA 2000) sünopsis on: James sõidab 50 miili, et kohtuda oma tüdruksõbraga, kes ta maha jätab. James sõidab koju tagasi.

«Rattamaailmast tehaksegi palju lühifilme, täispikki on vähem,» seletas Kalmre. «BFF­i eripära on see, et lõviosa filme on tehtud by bikers for bikers ehk siis ratturite poolt ratturitele vaatamiseks tehtud.»Minifilmifestival
• Homse minifestivali seanss algab 22.30 Tallinnas Katla aias (Kalasadama 8). Enne kogunevad ratturid Tornide väljakule Tour d’ÖÖ grupisõidule algusega kell 21.
• Korraldajad soovitavad osalejatel rattad tulede ja signaalkelladega varustada.
• Südaööl järgneb pidu «Kuri Karjas» (Katla aias), sissepääs kolm eurot. Jalgrattad saab jätta parklasse.

REKLAAM
REKLAAM
Põhjus:

Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi |Näita e-maili avalikult:
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
Top kommid
Staaristiil: Nicki Minaj'ist on saanud elegantne naine!
+45
1398229721
Esmakordselt esineb Tallinnas maailmakuulus grupp OneRepublic!
+45
1398279695
Uku Suviste organiseeris Kristjan Kasearule esmaspäevaks sünnipäevapeo
+38
1398241348
Maailma kauneim naine on Lupita Nyong'o!
+37
1398286043
Video! Lenna üllatab uue meloodilise rokk-projektiga Moon Land
+36
1398347310
Paul Walkeri tütar jagas liigutavaid pilte: isa, igatsen sind väga!
+35
1398232539
Jalaga piki pead saanud poiss saab tänu 9-sekundilisele videole rikkaks!
+32
1398271310
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM