Tagasi
Ott LeplandAnu SaagimAdeele SeppLea Dali LionMarten Kuningas Laura PritsPussy RiotPussy RiotToomas Hendrik IlvesEvelin IlvesTaavi Rõivas Maire AunasteKaja Kallas
Värskendamiseks tõmba
:

Suvefestivalid kimpus vihma ja mudaga

Homme algavaks Viljandi folgiks ennustatakse siiski enam-vähem sooja ja kuiva ilma.

REKLAAM
REKLAAM


Heitlike ilmadega suvi ei kimbuta vaid põllumehi. Vihm, tuul ja muda võivad oma pitseri vajutada ka nende inimeste suvele, kes on puhkuse- või nädalavahetusplaanidesse sisse kirjutanud festivali- või välikontserdikülastuse, ning loomulikult ka nende ürituste korraldajate tegevuskavale.

Suurbritannias juuni alguses peetud suurfestivalil Download tekitasid rasked ilmaolud liikluskaose, ajakava nihkus mitme tunni võrra ja korraldajad olid sunnitud mitme esineja ülesastumise ära jätma.
Näiteks jäi ära ka Rootsi nostalgiabändi Europe esinemine.

Et aasta tagasi tõid rasked ilmastikuolud kaasa ka lavade kokkukukkumisi, ei julge korraldajad enam väiksemaidki riske võtta – ohutum on osa programmist ära jätta kui publiku ja esinejate elu ning tervisega riskida.

Downloadi festivali korraldajad avaldasid hiljem ka ametliku vabanduse puuduliku korralduse pärast ja tunnistasid, et põhiprobleemideks polnud mitte vihm ja muda, vaid eriti tugev tuul, mille tõttu tuli festivalialalt eemaldada kõik reklaambännerid, mis muidu oleksid külastajatele ohtlikuks muutunud.

Nädalavahetusel Lätis toimunud muusikafestival Positivus ilma tõttu nii suurtesse probleemidesse ei sattunud, kuid vihmast ja mudast festivali teisel päeval puudust ei tulnud. Kui Downloadi korraldajad pidid kasutama suurt kogust heinapalle, et mudane pinnas enam-vähem kõnnitavaks saada, siis Positivusel ei lasknud tulihingelised fännid end vihmast ja mudast segada.

Parima festivalitraditsiooni kohaselt muutusid lavaesised Positivusel poris tantsivate ja seal pikali viskuvate inimeste peopaigaks. Vihmakartlikumad said abi otsida rohketest varjualustest.

Eesti ja Läti festivalid on seni suurematest ilmaprobleemidest pääsenud ja kergest külmetusest suuremaid ebamugavusi ilm enamasti kaasa ei too. Eesti ühe suurema suveürituse, Tallinna merepäevade kavas pressiesindaja Andri Maimetsa sõnul muudatusi teha ei tulnud, kuigi eriti kolmandal festivalipäeval oli ilm ikka väga vilets.

Maimets märkis, et pisut lisatööd tugev vihm ja tuul siiski kaasa tõid – tuli lavade ja telkide konstruktsioone kindlustada, et need laiali ei laguneks ega ära lendaks. Tänu kiirele reageerimisele jäid kõik lavad ja telgid oma kohale ja terveks.

Maimetsa sõnul oskab publik muutlike ilmaoludega arvestada ja vastavalt valmistuda. Merepäevade kolmas päev ilma tõttu siiski pisut kannatas ja lõppkontserdil oli publikut hõredalt. Kuid kokku käis merepäevadel üle 100 000 inimese, mida on rohkem kui aasta varem.

Enim ongi vihm ja muda probleeme tekitanud Suurbritannia muusikafestivalidel. Isle of Wighti festivalil tekkis saabuvatest autodest kilomeetritepikkune ummik ja paljud festivalikülastajad pidid öö oma autos veetma. Liikluskaos tekitas pahameelt ka kohalikes elanikes, keda segadus häiris.

Suurem osa publikust võtab vihma ja muda siiski loomuliku osana festivalikogemusest. Nii on pealaeni mudaga kaetud tantsivad inimesed üsna tavapärane nähtus kõigil vabaõhufestivalidel üle maailma.

REKLAAM
REKLAAM
Põhjus:

Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi |Näita e-maili avalikult:
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
Top kommid
Paul Walkeri tütar jagas liigutavaid pilte: isa, igatsen sind väga!
+69
1398192747
Staaristiil: Nicki Minaj'ist on saanud elegantne naine!
+47
1398192552
Uku Suviste organiseeris Kristjan Kasearule esmaspäevaks sünnipäevapeo
+36
1398241348
Olivia Munn paljastas, mida ta ei tee mehe nähes kunagi
+34
1398181876
Jay Z keeldub perega Kanye Westi ja Kim Kardashiani pulma minemast
+28
1398182208
Jalaga piki pead saanud poiss saab tänu 9-sekundilisele videole rikkaks!
+28
1398271310
Esmakordselt esineb Tallinnas maailmakuulus grupp OneRepublic!
+25
1398279695
Drew Barrymore sünnitas teise tütre, kes sai poisiliku nime
+23
1398249115
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM