Tagasi
Ott LeplandAnu SaagimAdeele SeppLea Dali LionMarten Kuningas Laura PritsPussy RiotPussy RiotToomas Hendrik IlvesEvelin IlvesTaavi Rõivas Maire AunasteKaja Kallas
Värskendamiseks tõmba
:

Ülehomme algab rahvusvaheline teatrifestival Baltoscandal

Kaasaegseid etenduskunstivorme esitleva teatrifestivalini Baltoscandal on loetud päevad ja mitmed etendused on juba välja müüdud. Pühapäeval saabusid esimesed külalised välismaalt, et 4. juulil alustada juba kaheteistkümnendat peavoolu eiravat Baltoscandalit.

REKLAAM
REKLAAM

Nagu ikka, on ka seekordsel festivalil oodata esinejaid üle terve maailma. Kaugeim külaline on Jaapanis resideeruv hinnatuddraamakirjanik ja lavastaja Toshiki Okada ja trupp chelfitsch - Baltoscandalil on võimalik näha nende uusima lavastuse «Current Location» Euroopa esietendust.

Jaapani ühiskonnale oli 2011. aasta 11. märtsi maavärin ja sellele järgnenud tuumasaaste suureks löögiks. See sündmus puudutas tugevalt ka Okadat ning «Current Location»-is kajastubki tema muutunud suhe teatrisse.

See on fiktsionaalne lugu muutusest, milles räägitakse kõrvalseisja  tooniga ning ulmeloo vahenditega ühes külas elava seitsme naise ärevusest, konfliktidest ja lootustest, kui taamal ähvardab võimalik oht.

Euroopa teatri tipptaset näitab Forced Entertainment, kellelt näeb festivalil lausa kaht lavastust. Esimene 6 tundi kestev mammutetendus «Quizoola!» on Tim Etchellsi 2000 küsimusest koosneval tekstil põhinev kestusetendus, mis oli üks esimestest välja müüdud saalidest festivalil.

Kuna publikul on vabadus saabuda, lahkuda ja naasta igal valitud ajahetkel, on tõenäosus menukile pilk peale visata siiski täiesti olemas. Teiseks lavastuseks on «Tomorrow’s Parties», mis uurib lootusega seotud ideesid ja klišeesid.

Kirjutades ja kogudes optimismi ja meeleheitega  põimitud tulevikustsenaariume ning lühilugusid uurib trupp ootuste spekulatiivsust ja lõputut hulka  võimalusi, mida tulevik meile varuks hoiab.

Koorekihti eesti kaasaegse teatri maastikult esindab teiste seas ka preemiapõldudelt ohtralt saaki noppinud Tartu Uus Teater, kelle «Vanemuise Biitlid» on visuaalselt perfektne fiktsioon eelmise sajandi Tartu kultuuri- ja teatriajaloost.

Kõrvalprogrammist väärib kindlasti esile tõstmist neljapäeval toimuv seminar «Milleks investeerida kultuuri?». Seminar võtab fookusesse kultuurikorraldajate, ettevõtjate ja kohalike omavalitsuste koostöövajadused ja -võimalused.

Ettekandega esinevad ettevõtja Hans H. Luik (Ekspress Grupi asutaja ja suuromanik), kohaliku omavalitsuse esindaja Raul Oreškin (SA Tartu Loomemajanduskeskuse juhataja, endine Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja) ning kultuurikorraldajad Priit Raud (Baltoscandali kunstiline juht) ja Maria Reinup (Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festivali tegevjuht).

Terve Baltoscandali vältel on võimalik veeta aega ka Eesti Teatri Agentuuri koostatud interaktiivsel ingliskeelsel näitusel draamamaa.ee. Info-lounge on avatud kõigile, kes tahavad tubases atmosfääris saada ülevaadet eesti etenduskunstidest: lavastustest, näidenditest, loojatest.

Lisaks on programmis veel Hollandi trupi Schwalbe lavastus «Schwalbe Cheats» ning Belgia kirjaniku ja etenduskunstniku Pieter de Buysseri ja kunstnik Hans Op de Beecki lavastus «Book Burning». Baltoscandali vahendusel jõuab Eesti vaatajate ette ka skandaalse varjundiga Bulgaaria etenduskunstniku ja  performance-teatri uuendaja Ivo Dimchevi lavastus «Lili Handel».

Eesti kaasaegset etenduskunsti esindavad festivalil ka Mart Kangro, Henri Hütti, Von Krahli Teatri, Taavi Varmi ja Erki Kasemetsa lavastused.

Baltoscandal  leiab aset 4.-7. juulil Rakveres. Põhjalik ajakava on üleval festivali kodulehel.

REKLAAM
REKLAAM
Põhjus:

Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi |Näita e-maili avalikult:
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
Top kommid
Sten pani 30 sekundiga Anna kõhus liblikad lendama
+33
1397666413
Saagim Aunaste nahutamise peale: ühel hetkel mõtlesin, et tõusen püsti ja lahkun
+29
1397718438
Kas sarnasus või eksitus? Ajaleht ajas Tanja segamini Eurovisiooni Poola esindajaga
+28
1397572324
Munadepühade eri/ Kuidas saab šokolaad päris kanamuna sisse?
+18
1397638596
Filmi «Fast and Furious 7» aitavad lõpetada Paul Walkeri vennad
+17
1397655192
Loe ja minesta: viis rabavat fakti Inim-Keni kohta!
+17
1397682955
Peaches Geldofi surmaga mattis perekond sõjakirve maha
+16
1397560252
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM