Tagasi
Ott LeplandAnu SaagimAdeele SeppLea Dali LionMarten Kuningas Laura PritsPussy RiotPussy RiotToomas Hendrik IlvesEvelin IlvesTaavi Rõivas Maire AunasteKaja Kallas
Värskendamiseks tõmba
:

Vaata, millised atraktsioonid avati Alutaguse seikluspargis

Juunikuust alates ootab Ida-Virumaa metsades kõiki huvilisi kaks korda suurem seikluspark. Uutel radadel on end võimalik proovile panna Eesti pikimates trossilaskumistes üle järve ning õhusõidul jalgrattaga 6 meetri kõrguste puude vahel.

REKLAAM
REKLAAM

Lastele on avatud oma seiklusrada, mille teeb eriliseks üliturvaline julgestussüsteem.

Viie erineva raskusastmega seiklusrajal saab testida oma julgust ja pealehakkamist 9 meetri kõrgusel Tarzani hüppel ning 6 meetri kõrgusel õhusõidul jalgrattaga, mida on Eestis võimalik teha ainult Alutaguse seikluspargis.

Sel kevadel lisandus Alutaguse seiklusparki 22 elemendiga Eesti suurim ja turvalisim lasterada.

«Seiklusraja lastele ehitas prantsuse firma, kel on konstrueerimise kogemust üle 20 aasta. Need ehitajad on ainukesed maailmas, kes sellist turvalist süsteemi pakuvad,» ütles MTÜ Mäekeskus juhatuse liige Robert Peets.

Lasterada on ülesehitatud nii, et terve teekonna vältel on väikesed seiklejad rullikuga kinnitatud ning ühelt atraktsioonilt teisele saab liikuda ilma, et tuleks karabiine ümber kinnitada.

Nii saavad lapsed seiklusrajal iseseisvalt hakkama ning vanematel on võimalus minna suurt seiklusparki avastama või kohvikusse kohvi jooma. Rajale pääsevad vähemalt 110 cm pikkused lapsed alates 4. eluaastast.

Suve alguses valmisid Alutaguse Seikluspargis kõigi adrenaliini otsijate rõõmuks Eesti pikimad trossisõidud, mis kulgevad üle järve.

Kahest pikast õhusõidust esimene stardib 10 meetri kõrguselt puu otsast ja õhusõitu saab nautida koguni 400 meetrit. Tagasisõidu laskumise pikkuseks on 220 meetrit.

Käesoleva aasta juurdeehitusega lisandus olemasolevale 25-le elemendile 14 elementi. Alutaguse seikluspargi põhiradadel on kokku 39 elementi. Rajale pääsevad külastajad, kellel pikust vähemalt 140 cm.

Suvisel ajal on Alutagusel avatud ka Eesti ainuke suvetuubingu rada, mis vihmase ilmaga ei jää kiiruse poolest alla talvistele kiireimatele libisemisoludele ning mäest üles toob tuubitajad linttõstuk.

Alutaguse seikluspark asub Illuka vallas, Alutaguse puhke-ja spordikeskuses ning selle rajas MTÜ Mäekeskus koostöös Illuka valla ning Euroopa Liidult saadud toetuse abiga.

REKLAAM
REKLAAM
Põhjus:

Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi |Näita e-maili avalikult:
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
Top kommid
Paul Walkeri tütar jagas liigutavaid pilte: isa, igatsen sind väga!
+70
1398192747
Staaristiil: Nicki Minaj'ist on saanud elegantne naine!
+49
1398192552
Uku Suviste organiseeris Kristjan Kasearule esmaspäevaks sünnipäevapeo
+37
1398241348
Esmakordselt esineb Tallinnas maailmakuulus grupp OneRepublic!
+37
1398279695
Maailma kauneim naine on Lupita Nyong'o!
+35
1398286043
Olivia Munn paljastas, mida ta ei tee mehe nähes kunagi
+34
1398181876
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM