Draama Ma olen iseenda naine

Endla teater
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Endla teatri etendus "Ma olen iseenda naine".
Endla teatri etendus "Ma olen iseenda naine". Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Autor Doug Wright


Tõlkija ja lavastaja Tiit Palu


Kunstnik Silver Vahtre


Valguskunstnik Margus Vaigur


Muusikaline kujundaja Feliks Kütt

Kõigis osades Raivo E. Tamm (külalisena)

Ameerika näitekirjaniku Doug Wrighti tõsielul põhinev näidend "Ma olen iseenda naine" ("I Am My Own Wife") räägib uskumatuna tunduva loo Saksa päritolu transvestiidist Charlotte von Mahlsdorfist (1928-2002), kes pidas Berliinis 19. sajandi lõpu mööbli ja asjade muuseumi, püüdes selle kaudu kollektiivseid minevikumälestusi säilitada ning omasugustele inimestele salajast kogunemiskohta pakkuda. Charlotte von Mahlsdorf oli fenomen: ta sattus 20. sajandi poliitiliste keeriste keskele, ent elas üle nii natsivõimu, kommunistliku režiimi kui külma sõja, kaotamata samal ajal oma sisemist vabadust, unikaalset identiteeti ning hinnalist sajandivanuste antiikasjade kollektsiooni.

Näidendis on lisaks Charlottele kokku ligi 40 tegelast: Charlotte pereliikmetest ja sõpradest natsiohvitseri, telesaatejuhi ning näitekirjaniku endani. Kõiki neid rolle mängib laval üks ja sama näitleja.


See on kaunis ja liigutav lugu elutahtest, lootusest, mälust, peaaegu üliinimlikust julgusest ning on ühtlasi ülistus ja õigustus iga inimese isikupärale.

Näidend on võitnud terve rea nimekaid draamaauhindu, märkimisväärseimad neist 2004. aastal võidetud Drama Deski, Tony ja Pulitzeri preemiad parima näidendi eest.

Pärnu Postimees: Veel üks Lotte - Raivo E. on kohal!
Sakala (Alvar Loog): Noormehest sirgub vana daam

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles