Tagasi
Ott LeplandAnu SaagimAdeele SeppLea Dali LionMarten Kuningas Laura PritsPussy RiotPussy RiotToomas Hendrik IlvesEvelin IlvesTaavi Rõivas Maire AunasteKaja Kallas
Värskendamiseks tõmba
:

Põlvas täna algava uue ajastuga avatakse headel sagedustel kunstinäitused

Täna Põlvas algav neli päeva vältav muusika- ja visuaalkunstisündmus Uue Ajastu Festival 2011: «Rahu sagedus» juhatab Lõuna-Eesti kultuurikantsis sisse uue ajastu.

Esimene õhtu kulgeb kunstinäituste ning filmiprogrammi tähe all.

REKLAAM
REKLAAM

Näitustel eksponeeritavale maalikunstile lisaks näeb videoinstallatsioone, klaasikunsti ja graafikat. «Olen näituse tarbeks teinud spetsiaalselt viis tööd lähtudes kontseptsioonist rahu. Maaliseeria koloriid on samuti rahulik,» rääkis Põlvas Kesk tn 7 täna avatava kunstinäituse üks autoreid Kadri Toom. «Kasutusel on kujundid, mis lähtuvad rahu teemast. On Jerusalemma linnavaade ja teine töö lennumasinast, sest ka lendamine või hõljumine on rahuga seotud.»

Samal näitusel näeb ka Tartu ja Tallinna noorkunstnike Alar Tuule, Margus Loki ja Kristi Kongi töid. Videokunsti eksponeerivad Hille Karm ja Külli Mariste.

Võru tänava kunstigaleriis Gallõrii aadressil Võru tn 4 avatakse noore kunstniku Alo Valge näitus «Suuline offer». Samal aadressil on avatud ka klaasikunsti püsinäitus.

Nagu eelmiselgi aastal, nii ka tänavu kutsuvad korraldajad külalisi üles pildistama. Seekord siis «Rahu sagedust». Parimale rahu sageduse tabajale on välja pandud Sony Center’i poolt puuteekraaniga fotokas DSC-T99.

Õhtuhämaras kuvatakse välikinos Põlva kunagise kinomaja Võit seinale film pealkirjaga «Kundun». 1997. aasta linateos (Režissöör Martin Scorsese) räägib dalai-laama elust tänapäevani, Hiina ülemvõimuga tekkinud probleemide lahendamisest ning ühes sellega Tiibeti kultuurist ning argipäevast.

Homme ja ülehomme näeb festivali pealaval ühtekokku 16 artisti või koosseisu pluss klubiüritusi DJ-de ja üllatuskülalistega. Neljal festivalipäeval aitavad külalistel rahu sageduseni jõuda Moskvast pärit post-rocki viljelev Mooncake, Peterburist Superficial Random Knowledge Porridge, Outloudz, Mimicry, Mahavok, Vaiko Eplik ja Eliit, Silvi Vrait-Wright & Co jt.

Täpsem info on kättesaaadav siit.
 

REKLAAM
REKLAAM
Põhjus:

Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi |Näita e-maili avalikult:
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
Top kommid
Paul Walkeri tütar jagas liigutavaid pilte: isa, igatsen sind väga!
+68
1398192747
Luisa Värk: meil on kolm last miinimum ja neli maksimum
+46
1398109021
Staaristiil: Nicki Minaj'ist on saanud elegantne naine!
+44
1398192552
Uku Suviste organiseeris Kristjan Kasearule esmaspäevaks sünnipäevapeo
+35
1398241348
Olivia Munn paljastas, mida ta ei tee mehe nähes kunagi
+34
1398181876
Jay Z keeldub perega Kanye Westi ja Kim Kardashiani pulma minemast
+27
1398182208
Jalaga piki pead saanud poiss saab tänu 9-sekundilisele videole rikkaks!
+23
1398271310
Drew Barrymore sünnitas teise tütre, kes sai poisiliku nime
+21
1398249115
Foto: Rihanna tähistas kanepipäeva läbipaistvas trikoos
+19
1398110979
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM