Kunstjalgadega jooksja osaleb kergejõustiku MMil

Inna-Katrin Hein
Oscar Pistorius
Oscar Pistorius Foto: SCANPIX

Lõuna-Aafrika Vabariigi kunstjalgadega jooksja sai õiguse osaleda augusti lõpul Lõuna-Koreas Daegus algavatel kergejõustiku maailmameistrivõistlustel.

Oscar Pistorius stardib koos jooksjatega, kes jooksevad omadel jalgadel, kirjutab The Telegraph.

Pistorius esindab Lõuna-Aafrika Vabariiki kahel alal – 400 meetri jooksus ja 4 korda 400 meetri teatejooksus.

Daegu MMil selgub, kas Pistorius pääseb oma riiki esindama ka 2012. aasta Londoni olümpiamängudel.

Kuid Pistoriuse jooksma lubamine koos tavasportlastega on tekitanud vastakaid arvamusi. Osade arvates on ta invasportlane, teiste arvates annavad kunstjalad talle eelise.

«Olen õnnelik, et pääsesin Lõuna-Aafrika Vabariigi koondisse ning saan MMil võistelda. Olen enda üle uhke ja treenin pingsalt,» sõnas Pistorius.

Ta lisas, et MMile tulevad kokku maailma parimad sportlased ning võistlused on väga kõrgetasemelised.

Oscar Leonard Carl Pistorius on Lõuna-Aafrika Vabariigi kergejõustiklane, mitmekordne paraolümpiamängude võitja.

Sünnidefekti tõttu amputeeriti Pistoriuse jalad altpoolt põlvi, kui ta oli 11-kuune. Jooksmisel kasutab ta süsinikkiust valmistatud vetruvaid proteese.

Pistorius võitis Ateena paraolümpiamängudel kuldmedali 200 meetri jooksus. 100 meetri jooksus sai ta pronksmedali.

Pekingi paraolümpiamängudel võitis Pistorius kuldmedali nii 100 meetri (11,18), 200 meetri (21,67) kui ka 400 meetri (47,49) jooksus.

XIII kergejõustiku maailmameistrivõistlused toimuvad 27. augustist – 4. septembrini Lõuna-Koreas Daegus. MM-il jagatakse välja 47 komplekti medaleid - 24 meeste ja 23 naiste arvestuses.