Galerii! Tallinn Music Week avalikustas tänavuse festivali muusikaprogrammi

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

27. märtsist 2. aprillini üle Tallinna toimuva uue muusika ja linnakultuuri festivali Tallinn Music Week (TMW) muusikaprogrammi on tänaseks kinnitatud 237 artisti 33 riigist, neist 114Eestist.

Alates tänasest, 2. veebruarist on Piletilevis lisaks festivali passile ja toetajapassile müügil ka kontsertide üksikpiletid.

Foto: Viktor Burkivski

Tänavu juba üheksandat korda toimuv TMW on kujunenud üheks Lääne-, Ida- ja Kesk-Euroopa muusika- ja loovkogukondade olulisimaks kohtumispaigaks ning lähiregiooni kultuurihuvilisi kokku meelitavaks linnafestivaliks.

Üha rohkem välisesinejaid ligi tõmbavale festivalile laekus rekordarv esinemissoove 1470 artistilt üle kogu maailma. Kavasse kinnitati tänase seisuga 237 esinejat 33 riigist, neist 114 Eestist. Soome juubeliaastale kohaselt tuleb 23 esinejat festivalile põhjanaabrite poolt. 19 artisti saabub Venemaalt, 7 artisti nii Ühendkuningriigist kui Poolast, 6 Taanist ning 5 nii Kanadast, Saksamaalt kui Rootsist. Eksootilisematest ja kaugematest riikidest on kavas esindatud Cabo Verde (Roheneemesaare), Jaapani ja Süüria muusikud.

Terve nädala vältava TMW festivali kolmepäevane muusikaprogramm kestab neljapäevast, 30. märtsist laupäeva, 1. aprillini, hõlmates kõikvõimalikke muusikastiile folgist elektroonikani ja klassikast metalini. Veebruari jooksul avaldatakse TMW muusikafestivali ülejäänud esinejad, lavad ning eriüritused, samuti tasuta linnalava kontsertide kava ning tänavu esmakordselt TMW raames toimuv spetsiaalne laste- ja noorteprogramm. Festival teeb kõik endast oleneva, et tagada festivalipaikades ligipääs ka erivajadustega inimestele.

«Järgnevad aastad on Eestile äärmiselt olulised – juulikuust algab Euroopa Liidu eesistumine ja järgmisel aastal tähistame Eesti 100. juubelit. Oluliste verstapostide eel on käesolev aasta kuulutatud ilusa sümbolina noorte ja laste aastaks. Kõik need teemad leiavad väljenduse ka meie festivali kavas. Lisaks mitmekesiseleja kõikidele stiilidele avatud muusikaprogrammile mõtleme ka laiemalt võrdsetele võimalustele, kestlikule arengule ja loovuse ning innovatsiooni mõjule ühiskonnas,» kommenteerib festivali peakorraldaja Helen Sildna, lisades: «Soovime, et Tallinn Music Week pakuks võimalust tunda rõõmu avatusest ja mõtestatud koosolemisest.»

Rahvusvahelise kaliibriga artistidest ilmestavad programmi teiste seas ühe möödunud aasta maailma parima albumi «The Midnight Sun» autoristšoti multi-instrumentalist C Duncan, industriaalmuusika teerajaja-grupi Einstürzende Neubauteni asutajaliikme Alexander Hackeja kunstniku ning filmilooja Danielle de Picciottotandem, klaveritehnika-eksperimentaator Hauschka Saksamaalt, BBC Music poolt üheks tänavuseks tähelepanuväärsemaks uustulnukaks nimetatud elektroonikaprodutsent Draperja montypythonlikult pöörane punk-džässi bänd WorldService Project Ühendkuningriigist, samuti Rootsi elektropopi täht ja Peter Gabrieli protežee Jennie Abrahamson, Norra laulja-lugudekirjutaja ja inimõiguste aktivist Moddining Ukraina etnoelektroonika grupp Onuka.

Ilmakuulsatest põhjanaabritest saabuvad festivalile tunnustatud house’i ja avangard-techno produtsentJori Hulkkonen, kosmoseroki bändi K-X-P šamanistlik liiderTimo Kaukolampi, meta-roki üksus PH, endise nimega Mr. Peter Hayden, samuti rahvusvaheliste muusikaväljaannete ja festivalide soosikust räppar View ja Helsingist Tokyoni tuuritanud elektro-metal bändKhroma.

Venemaa ligi 20-pealine artistide lähetus koosneb idanaabrite «noortest ja vihastest» muusikauuendajatest, nende seas vene avangardi nõukogude uue lainega ristav grupp Glintshake ja sealse juhtiva muusikaväljaande Afisha poolt «uueks aasta artistiks» tituleeritud neo-R'n'B poeet BCH.

Eesti artiste on tänaseks kavasse kinnitatud 113, rahvusvaheliselt tunnustatud nimedest kohaliku publiku lemmikute ja tulevikutegijateni. Kirevas kavas on esindatud nii elektroonilise tantsumuusika maailmaklassi tegijad Syn Cole ja Mord Fustang, elektropopi artist NOËP, folgiuuendaja Maarja Nuut koos eksperimentaalmuusiku Hendrik Kaljujärvega, Eesti Muusikaauhindadel aasta naisartisti ja parima džässalbumi auhinnad noppinud Kadri Voorand, multiinstrumentalist Erki Pärnoja oma eeterliku «Efterglow» albumi kavaga, Eesti džässi klassiku Tõnu Naissoo Hammond Trio,teatraalne helilooja Ardo Ran Varres, laulja-lugudekirjutaja Siiri Sisask ja tütarlastekoor Ellerhein.

Kohaliku muusikavälja uuendajaist astuvad festivalil teiste seas üles möödunud aasta kõrgeima kriitika-skooriga kodumaise albumi «Rogue Wave» üllitanudpost-pop produtsent Mart Avi, vaporwave artist Florian Wahl, artpunk-poeet Indrek Spungin, nn Fantaasia-Eesti koolkonna bänd Põhja-Konn, Eesti Muusikaauhindadel parima alternatiivalbumi autori tiitli võitnud Mick Pedajaning krõbisevate kassettide ja paksude rütmide manipulaator Luurel Varas.

Muusikafestivali avab Kultuurikatlas maailma dirigentide tippklassi kuuluv Kristjan Järvi, kes kostitab sedakorda oma sünnimaa publikut lausa kahel korral – Steve Reichi muusikast ja omaloomingust põimitudkontserdiga «Radio Head Rewritten», kus löövad kaasa Londoni beatboxi meister BellaTrix, nüüdismuusika helilooja ja räppar Di. J. NoizePunk, keelpillikvartett Prezioso, Kristjan Randalu jt Eesti muusikud, samuti elektroonilise kontsertkavaga «Rip Up the Stage».

Põneva koostööprojektina teeb TMWil oma lavadebüüdi Taani bändide Get Your Gun ja Narcosatanicos liikmete ning Eesti muusikute Lauri Kadalipu ja Sänni Noormetsa impro-üksus Fallen Flags. Erikontserdi Vene Kultuurikeskuses koos Ukraina etno-elektroonika grupiga Onuka teeb meie power-folk trio Trad.Attack!

Riigi- ja stiilipiire ületavaist koostöödest on tänavusel TMWil laiahaardelisim meie Üle Heli festivali, briti sõltumatu plaadimärgi Nonclassical ja BBC 3 DJ Nick Luscombe’i ning filmirežissööri Neil Cantwelli projekti Japan Sound Postcard nüüdis- ja tulevikumuusikat ühendav kontsertkava Mustpeade majas. Festivali kavast leiab tänavu ka Kanada eriprogrammi ning Soome riigi 100. juubelit ja ühtlasi ka põhjanaabrite muusikaagentuuri Fullsteam 15. sünnipäeva pühitseva kava.

Festivali programmist leiab tänavu ka nii mõnegi uue korraldaja ning toimumispaiga.

Pidudesarjade AUX, Mürk ja Isola ühisel jõul läbitakse Balti jaama paviljonis kolmepäevane katkematu tantsumaraton Balti Jaama Tunnel. Klassikaraadio kureerib Mustpeade majas nüüdismuusika õhtut. Kuku kunstiklubis veab elu- ja etenduskunstnik Indrek Spungin kolmepäevast kunstpopist ja eksperimentaalmuusikast koosnevat programmi alapealkirjadega Paranoia, Hysteria ja Gardenia. Uute kontserdipaikadena lisanduvad kavasse Venus Club, kus oma popi ja roki valikut esitleb Full House Agency, samuti Vene Kultuurikeskus, Vene Teater, Hopneri Maja ja Renard Coffee Shop.

Oma lavasid esitlevad TMW raames taas ka festivalistaažikad kaaskorraldajad Rada7, Raadio 2, Jazzkaar ja Eesti Jazzliit, Viljandi Pärimusmuusika Festival, Fenno-Ugria ja Seto Folk, Manka Boutique Pop Festival, World Clinic, Weekend Festival Baltic, Intsikurmu Festival, Estonian Funk Embassy, lõunanaabrite Positivus Festival koos I Love You Records plaadileibligaja Soome suurim metalfestival Tuska ningUrban Culture Entertainment. Traditsiooniliselt massiivse ja meeleolukaartistide riviga paistavad ka tänavu silma festivali hiphopi ja d’n’b lavad ning taas on festivali avaõhtul kavas suurejoonelised kontserdid Kultuurikatlas.

Foto: Jelena Rudi

Põhjamaade suurim uue muusika ja linnakultuuri festival TMW toimub Tallinnas 27. märtsist 2. aprillini.

Eelseisva festivali siduvaks teemaks on jätkusuutlik areng ning sellega seotud valdkonnad keskkonnasäästlikkusest linnaarenguni ja kogukondade ühendamisest võrdõiguslikkuse edendamiseni.

Lisaks õhtustele kontsertidele ning muusika- ja loovtööstuse konverentsile toimuvad TMW raames tasuta „Linnalava“ kontserdid, vestlussari „TMW jutud”, linna mõnusamaid söögikohti tutvustav „TMW maitsed”, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse kureeritud eriprogramm „TMW kunst“, Disainiturg, avalikku linnaruumi hõlmav projekt ning spetsiaalne laste- ja noorteprogramm.

TMW 2017 kontsertide üksikpiletid hinnaga 8-25 eurot on alates 2. veebruarist  müügil Piletilevis.

TMW 2017 festivalipassidhinnaga 60 eurot on müügil TMW veebipoes tmw.ee/passes-tickets

Festivalipass tagab sissepääsu kõikidesse TMW muusikaprogrammi kuuluvatesse klubidesse eeldusel, et vastav klubi ei ole välja müüdud. Kui klubi on välja müüdud, toimub publiku klubisse laskmine järjekorra alusel. Nordea ja Telia klientidele kehtivad erisoodustused.

TMW 2017 delegaadipass on kuni 19. märtsini müügil hinnaga 250  eurot (alates 20. märtsist 295 eurot) TMW veebipoes tmw.ee/passes-tickets

Delegaadipass tagab lisaks muusikafestivalile pääsu 31. märtsist 1. aprillini toimuvale TMW konverentsile ja delegaadibaaridesse ning registreerunud kontaktide andmebaasile.

Piiratud kogus TMW 2017 toetajapasse hinnaga 150 eurot on müügil TMW veebipoes tmw.ee/passes-tickets

TMW toetajapass tagab eelisjärjekorras pääsu kõikidele TMW kontsertidele, sh TMW avakontserdile ning TMW delegaadibaaridesse ning pakub võimalust personaliseeritud  programmisoovitusteks. Nordea ja Telia klientidele kehtivad erisoodustused.

TMW partnerid festivalist:

Gerd Müller, Nordea Eesti juht:

«On uhke näha, kuidas Tallinn Music Week on aastatega kasvanud erakordsest muusikafestivalist veel palju suuremaks sündmuseks, tutvustades talente erinevatest kultuurivaldkondadest, võttes sõna olulistel teemadel ning tuues kokku loovaid inimesi kogu maailmast. Nende energial ja ambitsioonil avastada ja kasvada ei näi olevat piire. Tänu festivali meeskonna väärtushinnangutele ja kõrgetele standarditele on meie jaoks puhas nauding olla neile kaaslaseks sellel imelisel teekonnal.»

Katrin Isotamm, Telia Eesti kommunikatsioonijuht:

«Telial on olnud rõõm olla TMW partner juba aastaid. Festival ja selle tiim on täiesti ainulaadsed, inspireerides meid kevadisel festivalinädalal täiesti muutunud linna ja erakordsete elamustega. Tänavuse festivali fookus kestlikul arengul on Telia jaoks südameasi kogu Põhjalas. ÜRO on sõnastanud 17 säästva arengu eesmärki, mis on meie kõigi jaoks olulised. Tahame TMW jooksul neile tähelepanu pöörata lootuses, et igaüks leiab viisi sellele mõelda ja kaasa aidata.»

Piret Reinson, EASi turundusjuht:

«TMW esindab kõiki väärtusi, mis on Eesti jaoks kallid ning parimaid võimalusi Eesti ja selle kultuuriga tuttavaks saada. Kuigi festivali toimumisaeg ei ole ilma poolest just aasta parim aeg, on emotsioonid ja elamused troopilise temperatuuriga. Muusika, disain, toit, inspireerivad inimesed, kohad, seiklused – ma garanteerin, et see on maailmaklass!!! Eesti on koht, kus uued ideed sünnivad ja kasvavad kiiresti ja rändavad maailma. Külasta Eestit. Naudi Eestit. Jaga Eestit.»

Foto: Ants Liigus

Kristjan Järvi, dirigent ja helilooja:

«Mul on suur rõõm avada üks maailma parimaid ja põnevamaid multidistsiplinaarseid kunstifestivale, mida ma tean. Toetan jäägitult selle festivali ideed ja usun väärtusse, mida see  lisab meie üha kasvavasse Põhjalasse. TMW võimaldab ühiskonnal ühendada oma ideed, visioonid ja võimalused ning viia oma loominguline potentsiaal ellu. See festival oma ettevõtlikkuse ja mootoriga on Eesti vaimu kehastus.»

TMW 2017 artistid (tähestiku järjekorras):

615 (EE)

A.Fruit (RU)

Abandoned Elysium (EE)

Abirdwhale (JP)

Aisha Orazbayeva (KZ)

Albert af Ekenstam (SE)

Alex Wave (EE)

Alexander Sannik (EE)

Alisa Vox (RU)

Alvistar Funk Association (EE/FI)

Andre Maaker (EE)

Anna Mishina ja Kristi Mühling (EE)

Antikvariniai Kašpirovskio dantys (LT)

Ardo Ran Varres (EE)

Argo Vals (EE)

Around the Sun (EE)

Artur Lääts (EE)

Artur Lääts x Mihkel Maripuu (EE)

Ashilevi (EE)

Astrid Swan (FI)

Audioholic (EE)

Awlnight (BY)

Azma (EE)

Bad Pop (CA)

BALKANSAMBEL (SK)

Bandemoonium (EE)

Barlast (FI)

Beverly Girl (FI)

Beyond Beyond (EE)

Black Daniels (DK)

Blahalouisiana (HU)

Bombossa Brothers (EE)

C Duncan (UK)

Chyno (SY)

Coals (PL)

Compound Minerals x Fragmets() (EE)

Cube-A (EE)

Curly Strings (EE)

Daf (EE)

DAGAMBA (LV)

DaKooka (UA)

Danielle de Picciotto. Alexander Hacke (DE)

DART DUO (EE)

Dead Furies (EE)

Debra's Dream (FR)

Def3 (CA)

Delicate Features (RU)

Demonic Death Judge (FI)

Denis Punch (EE)

Digital Digital (EE)

Dobranotch (RU)

Draper (UK)

Duo Malva ja Priks (EE)

Duo Telluur (EE)

Echo & Tito (IL)

Eeter (EE)

Eisi (EE)

Electroforez (RU)

Elizabeta Lāce (LV)

Erki Pärnoja : EFTERGLOW (EE)

Estbel (EE)

Estoner (EE)

EVAND (BY)

Fallen Flags (DK/EE)

Flamingods (UK)

Florian Wahl (EE)

Fok Yee (EE)

Four Lines (GE)

Fractale (IT)

Frankie Animal (EE)

FREAKANGEL (EE)

FreeQ Brothers (RU)

GIUNGLA (IT)

Go Away Bird (EE)

grad_u (LT)

Hannu Ikola (FI)

Hauschka (DE)

HeadRead (EE)

Heigo Rosin (EE)

Horror Dance Squad (EE)

HUNT (EE)

Ichi (JP)

Iiris (EE)

ili-ili (BY)

In Code (NL)

Indrek Spungin (EE)

Insect (EE)

IVATU (RU)

J-P Piirainen (FI)

Janusz Prusinowski Kompania (PL)

Jason Larnell Hunter (EE)

Jennie Abrahamson (SE)

Joel Sarakula (AU)

Jori Hulkkonen (FI)

Jumo (FR)

Kadajane (EE)

Kadri Voorand & Mihkel Mälgand (EE)

Kapitan Korsakov (BE)

Karmakoma (SI)

Kaschalot (EE)

Katja Adrikova (EE)

Kéknyúl (HU)

Kert Klaus (EE)

Keshob (EE)

Khroma (FI)

Kiiora (EE)

Kim & Buran (RU)

Kirke Karja Quartet (EE)

Kiro (FI)

Korvat Auki Ensemble (FI)

Kristin Kuldkepp, Jaanus Siniväli (EE)

Kristjan Järvi (EE)

Lepatriinu (EE)

Less Acrobats (IL)

Liblikas (EE)

Liis Lemsalu (EE)

Like a Motorcycle (CA)

Lord Akton (DK)

Lucidvox (RU)

Luurel Varas (EE)

M.A Beat! (FR)

Maarja Nuut & Hendrik Kaljujärv (EE)

Majestim (EE)

Måntra (UK)

Mari Kalkun (EE)

Maria Korepanova ja etnoprojekt Izha (MD)

Mart Avi (EE)

Mauno Meesit (EE)

Mazde (DE)

Metsakutsu (EE)

MHKL (EE)

Mick Pedaja (EE)

Mikko Joensuu (FI)

Miss Velvet & The Blue Wolf (US)

Moddi (NO)

Modest Intentions (EE)

Moo Latte (PL)

Mord Fustang (EE)

Mordens (RU)

Motobor (EE)

My Baby (NL)

Nedsaja Küla Bänd (EE)

Neglected Fields (LV)

Nevesis (EE)

Nika Project (EE)

No Real Pioneers (LT)

NOËP (EE)

Of Roofs, Genes and Stolen Meanings (EE)

Onuka (UA)

Otava Yo (RU)

OurEyes Collective (UK)

Paean (EE)

Paul Oja (EE)

PH (FI)

Põhja Konn (EE)

Progress (EE)

Project Vainiolla (FI)

Propazha (EE)

Punkt Nihu (EE)

Púr Múdd (EE)

PVC16 (EE)

Rake (EE)

RAT (PL)

Rave the Reqviem (SE)

Redel Ruudus & Mirjam Kivisild (EE)

REGRET (EE)

Rhythm Baboon (PL)

Robert Jürjendal & Kaido Kirikmäe (EE)

Roxy Jules (DK)

Shaman Jungle (BY)

Sheep Got Waxed (LT)

SHORTPARIS (RU)

Shromik (EE)

Shtuby (IL)

Siiri Sisask (EE)

Simian Ghost (SE)

Simon Chaozlevel (EE)

Siv Jakobsen (NO)

Sløtface (NO)

SNTS (DE)

Sobranie 8 18 (RU)

Solidaarsus (EE)

Sööäär/Koikson/Voorand/Daniel (EE)

Sooäär/Yaralyan/Ounaskari (EE)

Spasibo (RU)

SPTNK (RU)

St Cheatersburg (EE)

Stillhead (DK)

SU—MU ✺ (EE)

Suad (FI)

Sutari (PL)

Svjata Vatra (EE)

SVPER (ES)

Syn Cole (EE)

TAU (DE)

Tcheka (CV)

Teksti-TV 666 (FI)

The Blassics (FI)

The Boondocks (EE)

The Empire Strikes (FI)

The Entrepreneurs (DK)

The Hermes Experiment (UK)

The Holy (FI)

The Homesick (NL)

The Mariachi Ghost (CA)

The Notes (EE)

The Second Level (FI)

The Stanfields (CA)

There Are No More Four Seasons (SE)

Three Leg Dog (EE)

Thylacine (FR)

Timo Kaukolampi (FI)

Tintura (EE)

Tont (EE)

Tõnu Naissoo Hammond Trio (EE)

Töölön Ketterä (FI)

Trad.Attack! (EE)

Trna (RU)

Tütarlastekoor Ellerhein (EE)

U: ja ekke (EE)

UHS KUMATU (EE)

Úlfur Úlfur (IS)

Val Tvoar (EE)

Veiko Kikas (EE)

Venior (FI)

VIEW (FI)

Whispering Sons (BE)

White Sparks (EE)

Windy Beach (EE)

Wolfredt (EE)

WorldService Project (UK)

Würffel (EE)

ŽEN (HR)

Židrūns (LV)

БЦХ (RU)

ГШ/Glintshake (RU)

Пасош (RU)

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles