Vaata PÖFFi auhinnagalat, kus tunnustati võistlusprogrammide parimaid!
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Laupäeva õhtul toimus suurejooneline PÖFFi auhinnagala, kus tunnustati võistlusprogrammide parimaid.
Nordea kontserdimajas anti suurel auhinnagalal üle 20. Pimedate Ööde Filmifestivali žüriide auhinnad võistlusprogrammide parimatele filmidele, režissööridele ja näitlejatele ning kuulutati välja ka publiku lemmikfilm.
Muusikat tegid Erki Pärnoja ja ansambel Trad. Attack!. Õhtut juhtis Jaak Prints. Režissöör oli Tarmo Krimm, juhtoperaator Raul Priks, helirežissöör Siim Mäesalu, produtsent Ruth Alaküla.
PÕHIVÕISTLUSPROGRAMM
Žüriiliikmed: Uberto Pasolini, William Goldstein, Fridrik Thor Fridriksson, Laura Birn, Steen Bille, Kang Soo-Youn
Grand Prix - Parim Film
“VAIKNE SÜDA”
Iisrael
Režissöör: Eitan Anner
Produtsent: Gal Greenspan
Vastu võttis: Eitan Anner
Žürii kommentaar: Inspireeriva teekonna eest lootuse ja julguse suunas.
Parim režissöör
“HINGUS”
Iraan
Režissöör Narges Abyar
Produtsendid: Mohammad-Hossein Ghassemi & Abouzar Pourmohammadi
Vastu võttis: Narges Abyar
Žürii kommentaar: Tähendusrikka teekonna eest süütusesse ja lapsepõlve maagiasse.
Parim operaator
“MELANIJA KROONIKAD”
Läti, Tšehhi, Soome
Operaator: Gints Berzins
Vastu võttis: Gints Berzins
Žürii kommentaar: Unustamatute kujutiste eest inimeste kannatustest looduse karmis ilus.
Parim stsenaarium
"IDAPOOLNE BISNIS"
Rumeenia, Leedu, Moldova
Stsenarist: Igor Cobileanski
Vastu võttis: Igor Cobileanski
Zürii kommentaar: Humoorika ja valgustava teekonna eest elu absurdustesse.
Parim meesnäitleja auhind
"IDAPOOLNE BISNIS"
Näitlejad: Ion Sapdaru ja Constantin Puscasu
Vastu võttis: Ion Sapdaru ja Constantin Puscasu
Žürii kommentaar: Selle eest, et meil püsiks meeles armuda luuseritesse ja unistajatesse, kes me kõik oleme.
Parim naisnäitleja
“VAIKNE SÜDA”
Iisrael
Näitleja: Ania Bukstein
Vastu võttis: Ania Bukstein
Žürii kommentaar: Selle eest, et ta avas meile tõe sellel tähendusrikkal eneseavastusteekonnal.
Parim filmimuusika
“KODULÄVEL”
Hispaania
Helilooja: Sílvia Pérez Cruz
Vastu võttis: Sílvia Pérez Cruz
Žürii kommentaar: Selle eest, et ta tõi laostunud inimeste katsumustesse muusikalise elu.
Debüütfilmide võistlusprogramm
Žüriiliikmed: Reza Mirakarimi, Sudhanshu Saria, Dorothee Pfistner, Joyce Pierpoline, Michael Pärt
Parima debüütfilmi auhind
“DUETT”
Iraan
Režissöör: Navid Danesh
Produtsent: Ehsan Rasoulof
Vastu võttis: Navid Danesh
Žürii kommentaar: Armastuse, iha, kahetsuse ja truuduse peene vaatluse ning nüansirikka soopoliitika vaatluse eest traditsioonist ja uskumustest juhitud ühiskonnas.
Žürii eriauhind
“VAIKNE HINGETÕMME”
Colombia
Režissör: Augusto Sandino
Produtsent: Augusto Sandino
Vastu võttis: Augusto Sandino
Žürii kommentaar: Kaleidoskoopilise inimsuhete perspektiivi ning sugude ja generatsioonide ülese armastuse, himu, lootuse ja meelehite voolavuse ja põgususe kujutamise eest.
Žürii eriauhind
“PÜHA RATTUR”
Brasiilia
Režissöör: Homero Olivetto
Produtsendid: Kiki Lavigne, Karen Castanho, Fernando Fraiha, Bianca Villar
Vastu võttis: Homero Olivetto
Žürii kommentaar: Julge, sensuaalse, adrenaliini täis sõidu eest, mis tegeleb vastuoluliste teemadega nagu rituaal ja usk, olles samaaegselt vastuvõtlik ja väljakutsuv žanrikino traditsioonide suhtes.
Eesti Filmi konkurss
Žüriiliikmed: Reza Mirakarimi, Sudhanshu Saria, Dorothee Pfistner, Joyce Pierpoline, Michael Pärt
“EMA”
Režissöör: Kadri Kõusaar
Produtsent: Aet Laigu
Vastu võttis: Kadri Kõusaar
Žürii kommentaar: Kõhklusteta loodud portree eest, mis kujutab naist, kes tema rolli suhtes olevate ootuste koorma alt välja üritab murda.
Publiku lemmikfilm
“PADAEMAND”
Venemaa
Režissöör: Pavel Lungin
Aasia Filmikunsti Edendamise Võrgustiku (NETPAC) žürii auhind parimale Aasia filmile
Žüriiliikmed: Katrin Kissa, Andrei Vasilenko, Asif Rustamov
“DUETT”
Iraan
Režissöör: Navid Danesh
Produtsent: Ehsan Rasoulof
Vastu võttis: Navid Danesh
Žürii kommentaar: Hiilgavalt dramaatilise loo eest, mis on teostatud läbi julge mängu narratiivse struktuuri baaselementidega. Käitudes kui julge anatoomik paljastab režissöör elegantselt napisõnaliselt kangelaste sisekogemused, mis on seotud laiema subjektidevahelise kriisiga.
Rahvusvahelise Filmikriitikute Ühingu (FIPRESCI ) žürii auhind parimale Debüütfilmide võistlusprogrammi filmile
Žüriiliikmed: Senem Aytac, Florian Vollmers, Andrei Liimets
“ÕRN HINGETÕMME”
Colombia
Režisöör: Augusto Sandino
Produtsent: Augusto Sandino
Vastu võttis: Augusto Sandino
Žürii kommentaar: Mitmetasandilise ja sooja Colombia ühiskonna kujutamise eest. Film pakub nüanseeritud kommentaari ühiskonna soorollidele ja võimusuhetele visuaalselt eristuva stiili, peene stsenaariumi ja väljapaistvate, erinevatest põlvkondadest näitlejate tööga.
Oikumeenilise žürii auhind, mille andsid välja Eesti suuremate kongregatsioonide eesseisjad
Žüriiliikmed: Andres Põder, Urmas Viilma, Stefanus, Kornelius, Philippe Jourdan, Erki Tamm
“SÜNGE ÕNN”
Režissöör: Stefan Haupt
Produtsent: Rudolf Santschi
Žürii kommentaar: Oikumeeniline žürii leidis, et “Sünge õnn” on märkimisväärne inimese elu teele sattuvate traagiliste katsumuste, hoolivuse ja kristliku armastuse sõnumi kujutamise poolest.
Võimsa näitlemise ning targa visuaalse kujutamisega film õpetab meid märkama imesid igapäevas ning jumala tegutsemist läbi inimsuhete, mis ületab inimeseks olemisega kaasneva eksistentsiaalse üksilduse ja ümbritseb meid armastusega.
Vaata pildigaleriid!