Kulturismi- ja fitnessisportlaste üliedukas nädalavahetus tõi Eestile hulganisti medaleid ja finaalikohti

Elu24
Riias toimus suur kulturismi- ja fitnessivõistlus Riga Pearl
Riias toimus suur kulturismi- ja fitnessivõistlus Riga Pearl Foto: fitness.ee

Pühapäeval, 22. oktoobril toimus Riias suur kulturismi- ja fitnessivõistlus Riga Pearl. Eestlaste jaoks oli võistlus väga edukas. Koju toodi 6 kulda, 3 pronks- ja  2 hõbemedalit. Lisaks pääses 19 sportlast finaalidesse ehk kuue parima hulka.

Fitmodelli võistlus viidi läbi ühes pikkuskategoorias. Kuldmedalile tuli Eesti karikavõitja Julia Korotõtš. Finaalikoha saavutas ka eestlanna Irina Ivanova.

Klassikalises kulturismis sai finaalkoha Kaspar Rebane. Kulturismikategoorias saavutas suurepärase teise koha Michael Peterson. Bodyfitnessis oli edukaim Eesti sportlane Gea Taalvelt, kes pääses samuti finaalidesse. Rannafitnessis pääses finaali koguni 3 eestlast - Egert Oiov, Janno Uus ja Ats Lahi. Ats Lahi saavutas oma katekoorias teise koha.

Juunioride fitnessi kategoorias võidutses Vasilina Kuksova.

Laste fitnessis, 12-13 aastaste seas, läks hõbemedal Jelena Fesenkole. Finaalkohad saavutasid ka Sofia Zapalova ja Margarita Sumarok. Kuni 9-aastaste laste fitnessikategoorias võttis hõbemedali Anasstaija Ussova.

Eestlaste jaoks kõige edukamaks osutus bikiinifitnessi kategooria. Kõige lühemas, -160cm, said finaalikohad Krista Sabbal, Piret Lauk ja Liis Rosenthal. Kategooria kuldmedal läks Karina Polovnikovale.

Bikiinifitnessi pikkuskategoorias - 163cm pääsesid finaalidesse eestlastest Gylnara Kulieva-Stepanovaja Janika Aavamägi. Sama pikkuskategooria pronks- ja hõbemedal läksid eestlastele: 3. koht Kristina Kirsanova ja 2. koht Katarina Kallikorm.

Pikkuskategoorias -166cm kuuest finaalikohast 5 läks Eesti sportlastele. Finaali pääsesid Kätlin Kärdi, Kseania Moskvina ja Kristina Sile. Pronksmedal läks Dagmar Samonile ning suurepärane esikoht Helena Mangile.

Kuni -169cm pikkuste bikiinifitnessi sportlaste seas pääsesid  finaali Julia Tsizova, Liis Marian Toomse, Anastasia Gavris ning kategooria võitja Agne Kiviselg.

Pikkuskategoorias -172cm pääses kuue parima võistleja hulka Hiie-Liin Tamm.

Bikiinifitnessi kõige pikemas pikkuskategoorias läks võit Jane Tammearule. Lisaks pääses poolfinaalikohale ka Kristiin Heleen Uuemõis.

Laupäeval, 21. oktoobril toimusid Põhjamaade meistrivõistlused kulturismis ja fitnessis. Eestlastest tegi parima tulemuse Mari Pukk, kes bikiinifitnessi pikkuskategoorias +172cm pääses finaalidesse ning saavutas tubli neljanda koha.