Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Pildid: Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis avati rahvusvaheline näitus Uus Põhjamaade moeillustratsioon II

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Galerii: Uus Põhjamaade moeillustratsioon II Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis | FOTO: Tiit Mõtus

Reedel, 22. mail avati Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis rahvusvaheline näitus “Uus Põhjamaade moeillustratsioon II”, kus oma värskeimat loomingut esitlesid 21 illustraatorit Eestist, Soomest, Norrast, Taanist ja Rootsist.

Moelooja Anu Samarüütel

Tegemist on oma ala tõeliste professionaalidega, kes teevad koostööd maailmakuulsate klientidega. Näituse loovjuht on Toomas Volkmann ning graafiline disainer Tuuli Aule, näituse korraldaja Helen Saluveer. Publikule on näitus avatud 23. maist kuni. 27. septembrini.

Toomas Volkmann

Näituse eesmärkideks on tuvustada publikule moeillustratsioone kui põnevat kunstižanri ning eksponeerida moeillustratsioonide värskeid suundi ja tehnikaid. Soovime esitleda Põhjamaade andekaid moeillustraatoreid  ja arendada valdkonnas rahvusvahelisi suhteid ning luua uusi kontaktivõrgustikke edasise koostöö jaoks.

Näituse põhiosa eksponeeritakse muuseumi I korrusel asuvas saalis, lisaks eksponeeritakse muuseumi II korruse saalis moeillustraatorite visandeid, inspiratsioonimaterjale jms., mis eelnesid põhiväljapaneku tööde lõplikule valmimisele.

Näituse raames toimuvad septembrikuus ka moeillustratsioonide töötoad, mida juhendavad nii Eesti kui ka välismaa illustraatorid.

Näitusel osalevad illustraatorid: Marju Tammik (Eesti), Anu Samarüütel (Eesti), Britt Samoson (Eesti), Kätlin Kaljuvee (Eesti), Laura Laine (Soome), Annu Kilpeläinen (Soome), Riikka Sormunen (Soome), Jarno Kettunen (Soome), Cecilia Carlstedt (Rootsi), Stina Persson (Rootsi), Daniel Egneus (Rootsi), Sara Andreasson (Rootsi), Liselotte Watkins (Rootsi), Naja Conrad-Hansen (Taani), Mads Berg (Taani), Lisa Grue (Taani), Mia Marie Overgaard (Taani), Esra Røise (Norra), Natalie Foss (Norra), Magnus Voll Mathiassen (Norra) ja Hans Christian Øren (Norra).

Vaata pildigaleriid näituse avamisest!

Tagasi üles