Kino Kosmos on jälle kõigile avatud!

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täna, 12. detsembril kl 10 avati taas legendaarne kino Kosmos. Kell 10.30 algas ka  esimene seanss IMAX saalis.

Foto: Viktor Burkivski

Avafilmina linastus Peter Jacksoni Kääbiku filmitriloogia kolmas osa «Kääbik: Viie väe lahing». Tegemist oli filmi IMAX HFR 3D formaadi esmaesitlusega Põhja- ja Baltimaades, film üllatab vaatajat arvukate eriefektidega.

Foto: Tiit Mõtus

Kinopiletid

Pileteid  saab osta kinokosmos.ee kodulehelt ja kino kassast. Kosmose kino kasutab piletisüsteemi Vista uusimat versiooni. Kino meeskond vabandab kõigi ees, kes pidid suurest huvist piletite vastu kogema piletisüsteemi kinnijooksmist – esimese 50 minutiga püüti osta ca 400 piletit ja see tekitas uues süsteemis ajutise tõrke.  Eilseks sai viga tuvastatud ja Vista IT spetsialistide poolt ka parandatud. Täpsemalt süsteemist: http://vista.co/

Kinokosmos.ee lehel piletit ostes näevad ostjad makset tehes nimetust Paysera. Tegemist on rahvusvahelise maksesüsteemiga, mille kaudu Kosmose kino piletite arveldus toimub. Täpsemalt süsteemist: https://www.paysera.com/

Foto: Tiit Mõtus

Pileti hind

Piletite hinnad Kosmos IMAX kinno on: 5.70 – 11.90 EUR sõltuvalt filmi linastuse päevast ja kellaajast. Lastele (kuni 12 a) on erifilmidele piletihinna maksumuse vahemik 3.30 – 5.20 EUR.

IMAX formaadi piletihinna määrab suuresti kõrgem kulutuste määr, mis tehakse IMAX filimide tootmiseks ja näitamiseks. Kulude alla kuuluvad muuhulgas ka IMAX näitamisega seotud kulud nagu vajadus kahe 4K digitaalprojektori järgi, et täita ülisuur ekraan särava, terava ja nüansirikka pildiga.

Foto: Viktor Burkivski

Kliendiprogramm ja boonus

Kliendiprogrammiga «Galaktika valvurid» liitunuile hakkavad koheselt kehtima soodushinnad. Programmiga saab liituda kinokosmos.ee kodulehel, boonuskaart on klientidele tasuta. Liikmesoodustused on 5% tavapiletite hinnast ning igal ostult kogub kaardiomanik lisaks ka boonuspunkte 3% ostusummalt. Näiteks kui ostetakse 10 EUR eest, kogutakse seeläbi oma kontole 30 boonuspunkti, mis on väärt kinos oste tehes 30 eurosenti.

Foto: Tiit Mõtus

Kino ruumiplaan

Kokku saab olema kinos Kosmos IMAX kolm saali. Suurimat, 325- kohalist saali, nimetatakse kasutatava tehnoloogia järgi IMAX. Lisaks IMAX saalile on kompleksis veel kaks väiksemat saali, kummaski 50 kohta. Nendes IMAX tehnoloogias filme ei näidata. Kosmose kino väikesed saalid said avaliku nimekonkursi tulemusena oma nimed filmilavastaja Stanley Kubricku ja ulmekirjaniku Stanislaw Lemi järgi.  Kubricku saalis on võimalik nautida uusimat helitehnoloogiat läbi Dolby Atmos ruumilise heli nüansirikka helipildi. Kinno on planeeritud ka restoran Naboo ning laste mängutuba, mis avatakse mõne aja pärast.

Kodulehel www.kinokosmos.ee saab registreeruda ka kinouudiste saajaks. Registreerunutele saadetakse alati esimesena värsket infot filmide linastumiste kohta.

Foto: Sander Ilvest

IMAX: lühend väljendist Image MAXimum.

IMAX-i kõige suurem saladus peitub ekraani suuruses. Ligikaudu 300 m2 suuruse ekraani pildiga katmiseks on vaja lausa kahte 4K digitaalkino projektorit, mis töötavad üheaegselt, tagamaks säravaima ja nüansirikkaima pildi. Pilt on suurem, kui inimese vaateväli ja pildi piir tegelikkusega hajub. IMAX-i helisüsteem on sedavõrd täiuslik, et kuuleks isegi seda kuidas kärbes toa teises nurgas lendab.  Filmi vaatamine uues IMAX kinosaalis on elamus, mida tunnetad iga oma keharakuga. Lisaks: https://www.imax.com/about/

Foto: Tiit Mõtus

Kosmos IMAX hoonest:

1964. aastal avatud Nõukogude Liidu esimene panoraamkino on projekteeritud Ilmar Laasi ja Udo Ivaski poolt. Tollel ajal ulatus ekraani suurus 228 ruutmeetrini. Kohalviibimise efekti saavutati 9-kanalise heli abil, mis kostus saali 96-st kõlarist.  See oli tolle aja kõige suurem ja kaasaegsem kinosaal Balti riikides. Aastal 1997 tunnistati kinomaja Kosmos kultuurimälestiseks.

Kosmos IMAX renoveerimise nurgakiviks sai paigaldatud 11. aprillil käesoleval aastal ehtne kosmose objekt – Sihhote-Alini meteoriit, mis langes Maale 12. veebruaril 1947. aastal.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles