Uus lühimängufilm «Roosa kampsun» naerutab läbi pisarate

, Elu24 peatoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Henrik Kalmet
Henrik Kalmet Foto: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

10. detsembril jõuab Eesti kinodesse verivärske lühikomöödia «Roosa kampsun», mis läbi naerutava kõverpeelgi küsib, miks hullutab Eesti ühiskonda tänavu enim geiteema. Peaosas andekas Henrik Kalmet.

Näitleja ja koomik Henrik teeb laval suurepäraseid rolle. Eraelus on ta aga keskmisest madalama enesehinnanguga üksildane noormees, kel raskusi täiskasvanu olemisega.

Ühel päeval läheb Henrik joogatrenni, kus saab endale elu esimese geisõbra. Õnnetuseks kuuleb sellest süütust suhtest Henriku poolvend Lauri, kes on korraga nii jõmm kui homofoob. Algavad segadused, mille käigus Henrikul tuleb otsa vaadata oma eelarvamustele ja iseendale.

Lisaks Henrik Kalmetile teevad filmis kaasa Tõnis Niinemets, Jüri Nael, Sten Karpov, Indrek Ojari, Katariina Tamm, Kristo Viiding, Roland Laos ja Ivo Reinok. Filmi režissöör on noor andekas auhinnatud  lavastaja Moonika Siimets, stsenaristid Andris Feldmanis ja Livia Ulman («Kättemaksukontor»), produtsent Riina Sildos (Ilmar Raagi filmide «Eestlanna Pariisis», «Kerttu», «Ma ei tule tagasi» jt tootja).

Boonusena näevad kinokülastajad seansil veel üht režissööri Moonika Siimetsa lühimängufilmi, mullu valminud muusikalist tragikomöödiat «Viimane Romeo» (BFM/ Moonlight Film/ Lend Film). Suurepärased näitlejatööd teevad Jörgen Liik, Katre Kaseleht, Indrek Taalmaa, Merle Jääger, Tanel Saar, Jaan Pehk, Ago Anderson, Argo Aadli jpt.

«Roosa kampsun» esilinastub 10. detsembril Tallinnas kinos Sõprus. Filmi valmimist toetasid Avatud Eesti Fond, ETV2 ja Eesti Kultuurkapital.

Filmi esilinastuspäev on ühtlasi rahvusvaheline inimõiguste päev. Algaval aastal oma 25. sünnipäeva tähistava Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellami sõnul küsib «Roosa kampsun» huumorivõtmes ühiskonnas olulisi küsimusi. «Avatus tähendab ka valmisolekut loobuda eelarvamustest ja ühiskonnana arutledes paremaks muutuda. Meil kõigil on õigus elada ühiskonnas, mis on vaba vihast ja vihkamisest.»

Vaata treilerit!

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles